Mundurowi udaremnili handel podróbkami światowych marek

Policjanci przedstawili zarzut dotyczący handlu towarem, który oznaczony był podrobionymi znakami towarowymi światowych marek. Usłyszała go właścicielka sklepu, w którym sprzedawano markowe podróbki. Dowodem w tej sprawie były zabezpieczone...
Policjanci przedstawili zarzut dotyczący handlu towarem, który oznaczony był podrobionymi znakami towarowymi światowych marek. Usłyszała go właścicielka sklepu, w którym sprzedawano markowe podróbki. Dowodem w tej sprawie były zabezpieczone przez policję w sklepie torby tzw. listonoszki i nerki. Za handel „lewym towarem” może grozić 2-letni pobyt w więzieniu.


W miniony piątek funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zblewie przesłuchali  właścicielkę sklepu, w którym oferowano do sprzedaży podróbki toreb tzw. listonoszek i nerek. Kobieta usłyszała zarzut dotyczący obrotu towarem oznaczonym podrobionym znakiem towarowym światowych marek.


Sprawa wyszła na jaw w pierwszych dniach września br., gdy policjanci z wydziału kryminalnego starogardzkiej komendy, w jednym ze sklepów na terenie gminy Zblewo udaremnili handel podróbkami. Wówczas funkcjonariusze, którzy na co dzień zajmują się ściganiem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli kilkadziesiąt produktów, które posiadały nazwę renomowanych światowych marek. Policjanci podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Starogardzcy policjanci od wielu już lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że oferowany do sprzedaży towar ma zastrzeżone znaki towarowe.

Za wprowadzanie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a w przypadku gdy proceder był stałym źródłem dochodu, kara może wynosić nawet do 5 lat.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY