Monodram do tekstu Remigiusza Grzeli w TVP Kultura

5 marca o godz. 20.20 w TVP Kultura zostanie wyemitowany monodram „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam” w reżyserii i wykonaniu Ewy Błaszczyk do tekstu Remigiusza Grzeli, który został...
5 marca o godz. 20.20 w TVP Kultura zostanie wyemitowany monodram „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam” w reżyserii i wykonaniu Ewy Błaszczyk do tekstu Remigiusza Grzeli, który został nagrany w Teatrze Studio. Przypomnijmy, że spektakl ten w ubiegłym roku wystawiony był w Starogardzkim Centrum Kultury.

 

Adaptacja tekstów Oriany Fallaci, dokonana przez Remigiusza Grzelę, ukazuje słynną dziennikarkę, piszącą o wojnach jako doświadczeniu, odsłaniającym w ludziach to, co prawdziwe. Dziennikarka obnaża ich piękno i brzydotę, tchórzostwo i odwagę. W monodramie wspomina się także słynne rozmowy, jakie Fallaci przeprowadzała m.in. z premier Izraela, Goldą Meir. Ale „Chwila, w której umarłam”jest także portretem Fallaci jako kobiety, która przeżyła trudny związek z greckim działaczem politycznym, przeciwstawiającym się juncie pułkowników, Aleksandrosem Panagulisem.

(źródło: teatrtelewizji.vod.tvp.pl)

 

Autor: Oriana Fallaci

Adaptacja: Remigiusz Grzela

Reżyseria i scenografia: Ewa Błaszczyk

Muzyka: Jacek Grudzień

Realizacja tv: Anna Rzepka

Wykonawca: Ewa Błaszczyk

 

Remigiusz Grzela – starogardzki dziennikarz, pisarz, dramaturg. Autor kilkunastu książek. Ostatnie to m.in.: „Krafftówna w krainie czarów”, „Bądź moim Bogiem”, „Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska”. Mieszka w Warszawie.

 

Kategorie
KulturaWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY