Moc uśmiechów podczas XIII Integracyjnego Przeglądu Kabaretowego

Integracyjny Przegląd Kabaretowy ,, Złota jesień humorem się niesie” Środowiskowych  Domów Samopomocy MOPS w Starogardzie Gdańskim odbył się 17 października 2019 roku po raz XIII, co wcale nie oznacza że...
Integracyjny Przegląd Kabaretowy ,, Złota jesień humorem się niesie” Środowiskowych  Domów Samopomocy MOPS w Starogardzie Gdańskim odbył się 17 października 2019 roku po raz XIII, co wcale nie oznacza że był  pechowy, wręcz przeciwnie zainteresowanie spotkaniem integracyjnym  nie maleje i z roku na rok cieszy się dużą popularnością – mówi Aleksandra Formela kierownik placówki specjalistycznej MOPS w Starogardzie Gdańskim.

W tym roku na scenie Starogardzkiego Centrum Kultury  zaprezentowało się 16 zespołów teatralnych reprezentujących m. in.  Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz  Środowiskowe Domy Samopomocy z Kalisk, Kleszczewa, Skarszew, Starogardu Gdańskiego, Malborka, ponadto grupa  reprezentująca  Specjalny  Ośrodek Szkolno –  Wychowawczy  w Starogardzie Gdańskim,    Młodzieżowy Zespół Teatralny ,,Napararawan” działający przy SCK oraz reprezentacja Dziennego Domu Senior + MOPS w Starogardzie Gdańskim – na przeglądzie integracyjnym po raz pierwszy oraz Przedstawiciele Polskiego Związku Głuchych oddział w Starogardzie Gdańskim. Przegląd to okazja do zaprezentowania swoich możliwości artystycznych oraz dobrej zabawy. Mimo jesiennej zadumy  w SCK zagościły radość, uśmiech wspólna zabawa. Biletem wstępu na salę był  dobry nastrój i pozytywne myślenie,  innych myśli na tej salę nie dopuściliśmy do głosu – dodaje Aleksandra Formela organizator spotkania.

W tym roku przegląd rozpoczął zespół reprezentujący gospodarza imprezy tj. Blue Mc z utworem ,,Przebij pionę”, który powstał na  potrzeby XIV Festiwalu Artystycznego Osób Niepełnosprawnych  POZA POZY Gdańsk 2019Utwór ten to manifest,  który niebawem bo 22 października 2019 roku  wybrzmi  na scenie Europejskiego Centrum Solidarności. Tekst utworu napisany przez pracowników ŚDS panią Monikę Labon i Bartosza Stawowego mówi o czymś niezwykle ważnym dla osób niepełnosprawnych bo o tolerancji, wolności, o  potrzebie bycia autentycznie  obecnym w społeczności lokalnej i świadomości innych ludzi. Jesteśmy z niego bardzo dumni i utożsamiamy się z nim – podsumowuje Aleksandra Formela.

 

 

W tym roku imprezie integracyjnej współtowarzyszył konkurs plastyczny ,, Jesienne Pozdrowienia”. Nadesłane licznie, kolorowe pocztówki wypełniły w dniu przeglądu wnętrze SCK. Spośród nadesłanych prac, JURY nagrodziło 5 z nich. Zwycięzcami konkursu zostali: pani Kazimiera Sędziak reprezentująca Dzienny Dom Senior + MOPS w Starogardzie Gdańskim, pani Izabela Ossowska reprezentująca ŚDS MOPS w Starogardzie Gdańskim, słuchacze Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Starogardzie Gdańskim oraz pani Emilia Czaplewska  i Przemysław Łopatniuk reprezentanci Warsztatu Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Koło w Skarszewach.

Przedsięwzięcie swoją obecnością i pomocą wsparli niezawodni słuchacze starogardzkiej szkoły policealnej w Kocborowie – kierunek terapia zajęciowa- przyszli adepci zawodu terapeuta zajęciowy, z którą ośrodki wsparcia organizator spotkania od wielu lat współpracują w ramach m. in. organizowanej praktyki zawodowej. Kolorowe, radosne spotkanie artystyczne sprawiło, że integracja i przesłanie utworu ,, Przebij pionę” stało się faktem.

Źródło:/informacja prasowa/

Kategorie
KulturaWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY