Mimo wszystko, zostaję w domu

Zostań w domu, nie narażaj siebie i innych. Starogardzcy policjanci apelują, aby w czasie najbliższych świąt pozostać w domach. Zachowanie środków ostrożności i przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, to jedyny skuteczny...

Zostań w domu, nie narażaj siebie i innych. Starogardzcy policjanci apelują, aby w czasie najbliższych świąt pozostać w domach. Zachowanie środków ostrożności i przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, to jedyny skuteczny sposób walki z wirusem. Wygaszenie epidemii jest możliwe tylko wówczas, gdy będziemy zachowywać się odpowiedzialnie.

Od początku pandemii koronawirusa funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. Intensyfikacja działań mundurowych zależy od obowiązujących obostrzeń, a te od soboty, 27 marca są mocno zaostrzone. Zamknięte został salony kosmetyczne, fryzjerskie, a także żłobki i przedszkola i obiekty sportowe. Prócz tego nieczynne są również sklepy wielkopowierzchniowe.

Przed nami Święta Wielkanocne, a w tle trzecia fala pandemii. Zachowanie środków ostrożności i przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, to jedyny skuteczny sposób walki z wirusem.

W trosce o nas wszystkich policjanci apelują o rozsądne podejmowanie decyzji w kwestii opuszczania miejsca zamieszkania i publikują spot profilaktyczny pt. „Zostań w domu”.

Wychodząc z domu zawsze pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach:

  • Zakrywaj usta i nos za pomocą maseczki,
  • Zachowaj bezpieczny dystans społeczny,
  • Na bieżąco śledź komunikaty i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo, bezpieczeństwo naszych dzieci, rodziców i dziadków w dużej mierze zależy od nas samych! Dlatego mimo wszystko, zostańmy w domu!

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY