Mieszkańcom Kręga i okolic nie zabraknie wody

Urzędnicy dokonali ostatnich odbiorów technicznych przy modernizacji ujęcia wody w Kręgu. Warta 1,7 mln zł inwestycja pozwoli zabezpieczyć dostawy i jakość wody w okolicy.   – Do tej pory...
Urzędnicy dokonali ostatnich odbiorów technicznych przy modernizacji ujęcia wody w Kręgu. Warta 1,7 mln zł inwestycja pozwoli zabezpieczyć dostawy i jakość wody w okolicy.

 

Do tej pory pompy w tym ujęciu na bieżąco tłoczyły wodę do systemu. Dlatego przy zwiększonym zużyciu jej brakowało. Problem ten rozwiązaliśmy, dzięki modernizacji ujęcia wody i budowie zbiorników wyrównawczych, które zagwarantują ciągłość dostaw – wyjaśnia Mateusz Formella z Urzędu Gminy w Starogardzie Gdańskim.

Przebudowa ujęcia wody to duża inwestycja. Zabezpiecza dostawy wody do czterech miejscowości – Kręga, Okola, Linowca i części Żabna. W ramach inwestycji dokonano, m.in. remontu dwóch studni ujęcia wód podziemnych i budynku stacji uzdatniania wody z przebudową wnętrza budynku, wymianą wszystkich rurociągów, armatury i urządzeń technologicznych do uzdatniania wody. Powstały także naziemne zbiorniki wyrównawcze o poj. 75 m3 każdy, a rozbudowie uległy zbiorniki wód popłuczynnych.

Ujęcie zyskało nowe ogrodzenie a także odnowiono wewnętrzne drogi i chodniki. Realizacja projektu trwała 7 miesięcy i kosztowała około 1,7 mln zł.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY