Międzynarodowy sukces Kingi Wylęgły

Kinga Wylęgły zdobyła pierwsze miejsce na XIII Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „Orfeusz w Italii 2020” w Wenecji. Nasza wokalistka była najlepsza w kategorii wiekowej 11-13 lat. Festiwal jest bardzo prestiżowym...

Kinga Wylęgły zdobyła pierwsze miejsce na XIII Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „Orfeusz w Italii 2020” w Wenecji. Nasza wokalistka była najlepsza w kategorii wiekowej 11-13 lat.

Festiwal jest bardzo prestiżowym międzynarodowym konkursem sztuki (taniec, wokal itp). Startowały dzieci z kilkunastu krajów Europy i Azji.  Sukces ten jest dla Kingi motywacją do dalszej pracy, lecz jak sama mówi niestety nie pomaga w decyzji, co robić w przyszłości, gdyż  została też wicemistrzynią Polski w biegu na 600m w roczniku 2009 podczas  Lekkoatletycznych Czwartków w Łodzi. Po sukcesie wokalnym jednak chyba śpiew jest teraz na pierwszym miejscu.

Młoda wokalistka uważa, że teraz dopiero jest przed nią dużo pracy. Wciąż śpiewa i dla sprawdzenia swoich umiejętności będzie chciała uczestniczyć w różnych festiwalach.

Zobacz wykonanie Kingi Wylęgły w ramach włoskiego festiwalu.

Kategorie
KulturaWiadomości
Komentarze
 • Diana Detlaf
  2 marca 2021 at 09:40
  Dodaj komentarz

  Kinga jesteś wspaniała też prubuję w domu śpiewać

 • Dodaj komentarz

  *

  *

  POWIĄZANY