Miasto przekaże 420 tys. na rozbudowę ul. Skarszewskiej

W roku 2020 roku Powiat Starogardzki wybuduje ok. 1,2 km ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Skarszewskiej od skrzyżowania z ul. Niemojewskiego w stronę Linowca. W planach ma też budowę chodnika....
W roku 2020 roku Powiat Starogardzki wybuduje ok. 1,2 km ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Skarszewskiej od skrzyżowania z ul. Niemojewskiego w stronę Linowca. W planach ma też budowę chodnika. Szacowany koszt inwestycji to ok. 1,2 mln. 1/3 tej kwoty, czyli 420 tys. zł w ramach porozumienia zapłaci Gmina Miejska Starogard Gdański. Na tyle oszacowano koszt budowy ścieżki rowerowej i chodnika w granicach administracyjnych Miasta.

W 2020 roku Powiat Starogardzki planuje przystąpić do realizacji zadania pod nazwą „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2707G na odc. Starogard Gdański – Linowiec”. W ramach inwestycji planuje wybudować ok. 1,2 km ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Skarszewskiej od skrzyżowania z ul. Niemojewskiego ( czyli od Cmentarza Komunalnego) w stronę Linowca (do dawnego zrekultywowanego wysypiska śmieci). Przebudowa obejmie też wszystkie zjazdy na przyległe do niej posesje.

Szacowany koszt budowy ścieżki wraz ze zjazdami to ok. 1,2 mln. Ponieważ ok. 1/3 jej długości znajduje się w granicach administracyjnych Miasta i służy jego mieszkańcom, prezydent zaproponował Starostwu Powiatowemu pomoc finansową w kwocie 400.000 zł na realizację w/w projektu.

Dodatkowo mając na uwadze bezpieczeństwo starogardzian prezydent dołoży z budżetu Miasta połowę kwoty, czyli ok. 20 tys. z 40 tys. zł potrzebnych na budowę ok. 100 m chodnika wzdłuż ul. Skarszewskiej po prawej stronie od ul. Druha Józefa Grzybka, zaczynając na wysokości działki nr 20. Nowy chodnik zapewni mieszkańcom bezpieczne i prawidłowe poruszanie się przy posesjach przyległych do ulicy.

24 stycznia 2020 roku Rada Miasta zgodziła się na propozycję władz miasta i 19 głosami „za” podjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Starogardzkiemu na realizację zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2707G na odc. Starogard Gdański – Linowiec”.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY