Miasto głównym udziałowcem SKS Sportowa

Gmina Miejska Starogard Gdański przejęła 4580 akcji spółki Starogardzki Klub Sportowy Sportowa S.A., stając się jej głównym udziałowcem. Darowiznę przekazały Miastu Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. zgodnie z umowa zawartą...
Gmina Miejska Starogard Gdański przejęła 4580 akcji spółki Starogardzki Klub Sportowy Sportowa S.A., stając się jej głównym udziałowcem. Darowiznę przekazały Miastu Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. zgodnie z umowa zawartą 17 lutego 2020 roku. Akt notarialny strony podpisały 25 czerwca br.

W dniu 17 lutego 2020 roku Gmina Miejska Starogard Gdański zawarła porozumienie z Zakładami Farmaceutycznymi Polpharma S.A. Zgodnie z jego postanowieniami Polpharma zobowiązała się do 30 czerwca przekazać Miastu 4850 akcji, które stanowią 57,25% kapitału zakładowego spółki Starogardzki Klub Sportowy Sportowa S.A. Koszt jednej akcji to 12,50 zł. Wartość przekazanej darowizny to 57 250 zł.

Przekazanie akcji odbyło się 25 czerwca 2020 roku. W obecności notariusza prezydent miasta Janusz Stankowiak podpisał z Wojciechem Rosą i Andrzejem Dziubanem – członkami Zarządu ZF Polpharma S.A. akt notarialny.

Z chwilą podpisania aktu Miasto stało się właścicielem 7590 akcji, które stanowią 94,87 % kapitału zakładowego spółki Starogardzki Klub Sportowy Sportowa S.A. Tym samym przejęło decydujący wpływ na podejmowane decyzje w sprawie dalszego funkcjonowania Klubu.

Polpharma S.A. pozostanie tytularnym sponsorem Kociewskich Diabłów do końca sezonu 2020/2021. Będzie to ostatni rok, w którym Polpharma sponsoruje SKS Sportową S.A.

Tuż po podpisaniu aktu notarialnego obaj członkowie Zarządu ZF Polpharma S.A. podpisali z prezesem Spółki SKS Sportowa S.A. Jarosławem Drewą umowę sponsorską na kwotę 1 mln zł.

Jarosław Drewa podziękował Zarządowi ZF Polpharma S.A. oraz Gminie Miejskiej Starogard za pomoc i wsparcie w sezonie 2019/2020. Prezydent i członkowie Zarządu Polpharmy otrzymali pamiątkowe obrazy z podziękowaniami.

Najbliższy sezon sfinansujemy pół na pół z Polpharmą, przekazując Spółce po 1 mln zł. To spory wydatek dla miasta, ale wiemy, ile ten sport znaczy dla jego mieszkańców, dla nas wszystkich. Oczywiście będziemy szukać wsparcia dla Klubu. Wiadomo jednak – inaczej rozmawia się o produkcie, gdy sytuacja w klubie jest stabilna, a wyniki sportowe satysfakcjonujące i przewidywalne. Spółka ma nowego prezesa a drużyna nowego trenera. Liczymy na to, że wprowadzone w klubie zmiany przyniosą pożądane efekty i ostatecznie znajdziemy nowego sponsora dla Klubu – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Podopieczni Marka Łukomskiego rozpoczną sezon 2020/2021 – 27 sierpnia 2020 roku. Zakończenie planowane jest na 21 marca 2021 roku.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY

 • Jedyne takie muzeum

  Od ubiegłego roku przy remizie OSP w Siwiałce działa jedyny w Powiecie Starogardzkim skansen strażacki. Znajdujące się w nim pojazdy od lat nie są w służbie. Choć jak mówią...
 • Kolejna ulica w Starogardzie wyremontowana

  Dobiegł końca remont ulicy Gimnazjalnej na długości około 200 metrów. Ulica ma nowy dywanik asfaltowy, krawężniki, chodniki i obrzeża trawnikowe. Inwestycja kosztował blisko 400 tys. zł. Ulicę wyremontowała firma...
 • Odpowie za posiadanie znacznej ilości amfetaminy

  Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość środków odurzających. W wyniku przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy. Narkotyk ukryty był w pokoju pod szafą. Mieszkaniec...
 • Ekologicznie i ekonomicznie

  Starogard ogranicza koszenie trawników na wybranych terenach miasta. Jest to proekologiczne działanie władz miasta, które ma na celu ochronę gleby przed wysychaniem, wzbogacenie miejskiego ekosystemu przyrodniczego, a także oczyszczenie...