Miała w torebce narkotyki

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim w miniony piątek doprowadzili do swojej jednostki 28-latkę, która przenosiła w torebce narkotyki. Kobieta miała przy sobie ponad 700 gramów amfetaminy....

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim w miniony piątek doprowadzili do swojej jednostki 28-latkę, która przenosiła w torebce narkotyki. Kobieta miała przy sobie ponad 700 gramów amfetaminy. Kobieta usłyszała już zarzuty i decyzją sądu zastosowano wobec niej tymczasowy areszt.

18 sierpnia po południu kryminalni, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zauważyli spacerującą ulicą 28-latkę. Z informacji, jaką posiadali funkcjonariusze, wynikało, że mieszkanka powiatu starogardzkiego może posiadać przy sobie środki odurzające. W czasie rozmowy z policjantami kobieta wykazywała wyraźne oznaki zdenerwowania. Podczas sprawdzenia okazało się, że kobieta przenosiła w torebce kilkanaście woreczków strunowych z zawartością żółtego środka . Policjanci zabezpieczyli substancję i po przeprowadzeniu testu oraz zważeniu jej, potwierdziło się, że jest to amfetamina w ilości ponad 700 gramów, co daje możliwość przygotowania 1256 porcji tego narkotyku.

28-latka została doprowadzona do starogardzkiej komendy, gdzie przebywała w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Mieszkanka powiatu starogardzkiego usłyszała już zarzut za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i decyzją sądu zastosowano wobec niej tymczasowy areszt. Za popełnienie tego przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od 1 do 10 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi apelują do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, aby pamiętały, że są to środki odurzające i każde ich zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na użycie tego typu środków. Nigdy nie wiemy, jak nasz organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY