Miał fałszywy dowód i był poszukiwany dwoma listami gończymi

Starogardzcy policjanci zatrzymali 27-latka ściganego 2 listami gończymi. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd w celu odbycia łącznej kary 4 lat pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa kryminalne. Podejrzany, aby...
Starogardzcy policjanci zatrzymali 27-latka ściganego 2 listami gończymi. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd w celu odbycia łącznej kary 4 lat pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa kryminalne. Podejrzany, aby uniknąć zatrzymania, posługiwał się fałszywym dowodem osobistym. Kryminalni zatrzymali go w jednym z mieszkań w małej miejscowości pod Starogardem Gdańskim. Mężczyzna był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, którzy ustalili jego prawdziwą tożsamość.
Wczoraj przed południem kryminalni ze Starogardu Gdańskiego wpadli na trop poszukiwanego 2 listami gończymi 27-latka. Ścigany przez wymiar sprawiedliwości mężczyzna miał do odbycia łączną karę 4 lat pozbawienia wolności za przestępstwa kradzieży i rozboju.
Podejrzany, aby uniknąć orzeczonej przez sąd kary więzienia, celowo ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i był nieuchwytny w miejscu zameldowania. Wcześniej przebywał poza granicami kraju.
Dzięki szeroko zakrojonej pracy operacyjnej starogardzcy kryminalni ustalili, że poszukiwany 27-latek chwilowo gości w jednym z mieszkań w małej miejscowości pod Starogardem Gdańskim. Mężczyzna był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Aby uniknąć zatrzymania, w trakcie legitymowania posłużył się podrobionym dowodem osobistym. Mimo tego policjanci bez problemu ustalili jego prawdziwą tożsamość.

Mężczyzna został doprowadzony do starogardzkiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące posługiwania się fałszywym dokumentem. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Po sporządzeniu dokumentacji procesowej zgodnie z dyspozycją sądu mieszkaniec powiatu gdańskiego trafił do placówki penitencjarnej, w której będzie odbywać orzeczoną wcześniej karę pozbawienia wolności.

Kategorie
Bez kategorii
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY