Memoriał godny Mistrza

X Memoriał Macieja Olszewskiego w Starogardzie Gdańskim przyniósł zwycięstwo drużynie z Lęborka. Wśród młodzików najlepsi byli starogardzianie z KaEmKa. Niedzielę, 30 września 2018 roku zapamiętają nie tylko dlatego, ze...
X Memoriał Macieja Olszewskiego w Starogardzie Gdańskim przyniósł zwycięstwo drużynie z Lęborka. Wśród młodzików najlepsi byli starogardzianie z KaEmKa. Niedzielę, 30 września 2018 roku zapamiętają nie tylko dlatego, ze wygrali, ale też dlatego, że Turnieju zbiegł się z finałem Mistrzostw Świata 2018 w siatkówce, w których Polska walczyła o złoto z Brazylią. 

Blisko setka młodych siatkarzy uczestniczyła w dwudniowym turnieju ku pamięci Macieja Olszewskiego. Już po raz dziesiąty Starogardzki Klub Sportowy upamiętnił w ten sposób postać wybitnego polskiego siatkarza piłki plażowej. Maciej Olszewski urodził się 19 stycznia 1978 roku. Był wychowankiem SKS Starogard. Reprezentował Polskę w siatkówce plażowej, w parze z Danielem Plińskim, swoim najlepszym przyjacielem. Razem uczestniczyli w młodzieżowych Mistrzostwach Europy w San Marino. 4 czerwca 2001 roku zginął w wypadku samochodowym.

– Maciej zginął 17 lat temu. Był świetnym siatkarzem. Żal serce ściska, że nie dane mu było rozwinąć kariery. Był naszym wychowankiem, dlatego od 10 lat organizujemy turniej siatkarski pod nazwą Memoriał Macieja Olszewskiego, w którym swoje umiejętności mogą sprawdzić młodzi siatkarze z Pomorza – powiedział Eugeniusz Witkowski

Turniej otworzył ojciec Macieja – Zbigniew Olszewski. Wśród zaproszonych gości byli też prezydent miasat Janusz Stankowiak oraz Patryk Gabriel – etatowy członek Zarządu Starostwa Powiatowego.

Dzisiaj cała Polska żyje siatkówką, kibicując polskiej druzynie w Mistrzostwach Świata. Podobnie było z Maćkiem. On też odnosił sukcesy w polskiej reprezentacji. Miał ogromny potencjał i wielką karierę przed sobą, niestety nieszczęśliwie przerwaną przez los. Wszystkim wam życzę, abyście w przyszłości reprezentowali nie tylko znakomite polskie kluby, ale również nasz kraj na międzynarodowych arenach i odnosili na nich zasłużone zwycięstwa – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

Dużo uśmiechu, dobrej rywalizacji i tego co jest najważniejsze w sporcie – zdrowych, solidnych, męskich emocji życzył zawodnikom Patryk Gabriel.

Przez całą sobotę 28 września i niedzielę 29 września drużyny walczyły każdy z każdy do dwóch wygranych setów. W klasyfikacji liczyły się też małe punkty. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach: kadetów i młodzików. W obu startowało po pięć drużyn. W grupie starszej zawodnicy stawili się z Darłowa, Malborka, Lęborka i Starogardu Gdańskiego, a wśród młodzików byli siatkarze z Pruszcza Gdańskiego, Malborka, Darłowa, Gdańska i Starogardu.

Ostatecznie w finale młodzików KaEmKa Starogard pokonał w tie breaku Suchanik Gdańsk 2:1. Trzecie miejsce zajęła drużyna UMKS Jurand Malbork/Olimpijczyk Pruszcz Gdański, czwarte – Stocznia Darłowo I, a piąte Stocznia Darłowo II.

Wśród kadetów najlepsi okazali się siatkarze z Lęborka. Pokonali UKS SET ze Starogardu 2:0. Na trzecim miejscu uplasowała się Stocznia Darłowo, czwarte zajęła drużyna SKS Starogard Gdański, a na piątym miejscu znaleźli się siatkarze z Malborka.

Turniej wzbudził wiele emocji. Zwycięzcy nie kryli radości. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, które wręczyła im siostra Macieja – Magdalena Olszewska. Nagrody dostali też najlepsi zawodnicy turnieju. Wśród młodzików MVP został Szymon Koprowski z KaEmKa, a kadetów – Jakub Klimik z SPS Lębork.

Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY

 • Wojewódzkie ćwiczenia ratownicze „Starogard-2018”

  Dnia 24 października 2018 r. na terenie powiatu starogardzkiego odbędą się wojewódzkie ćwiczenia ratownicze „STAROGARD-2018”. W ćwiczeniach będą brały udział pododdziały Centralnego Odwodu Operacyjnego Państwowej Straży Pożarnej województwa pomorskiego,...
 • Kolejny plac zabaw

  Na osiedlu Spółdzielni Mieszkaniowej  przy ul. Juranda ze Spychowa dokonano otwarcia kolejnego placu zabaw, którego koszt wyniósł 212 tys. złotych. Obejrzyj relację filmową z tego wydarzenia....
 • Policjanci poszukują świadków wypadku

  Starogardzcy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty i osobowego volkswagena. Do wypadku doszło 5 października 2018r. około godz. 6:25 na skrzyżowaniu ulicy Żwirki Wigury z ulicą Zblewską....
 • Nowe łóżka dla pacjentów

  Dobra wiadomość dla pacjentów Oddziału Ortopedii starogardzkiego Szpitala. Placówka dzięki wsparciu Zakładów Farmaceutycznych POLPHARMA S.A. oraz Starostwa Powiatowego wymieniła wszystkie łóżka szpitale w oddziale. – Patrząc obiektywnie na funkcjonowanie...