Memoriał godny Mistrza

X Memoriał Macieja Olszewskiego w Starogardzie Gdańskim przyniósł zwycięstwo drużynie z Lęborka. Wśród młodzików najlepsi byli starogardzianie z KaEmKa. Niedzielę, 30 września 2018 roku zapamiętają nie tylko dlatego, ze...
X Memoriał Macieja Olszewskiego w Starogardzie Gdańskim przyniósł zwycięstwo drużynie z Lęborka. Wśród młodzików najlepsi byli starogardzianie z KaEmKa. Niedzielę, 30 września 2018 roku zapamiętają nie tylko dlatego, ze wygrali, ale też dlatego, że Turnieju zbiegł się z finałem Mistrzostw Świata 2018 w siatkówce, w których Polska walczyła o złoto z Brazylią. 

Blisko setka młodych siatkarzy uczestniczyła w dwudniowym turnieju ku pamięci Macieja Olszewskiego. Już po raz dziesiąty Starogardzki Klub Sportowy upamiętnił w ten sposób postać wybitnego polskiego siatkarza piłki plażowej. Maciej Olszewski urodził się 19 stycznia 1978 roku. Był wychowankiem SKS Starogard. Reprezentował Polskę w siatkówce plażowej, w parze z Danielem Plińskim, swoim najlepszym przyjacielem. Razem uczestniczyli w młodzieżowych Mistrzostwach Europy w San Marino. 4 czerwca 2001 roku zginął w wypadku samochodowym.

– Maciej zginął 17 lat temu. Był świetnym siatkarzem. Żal serce ściska, że nie dane mu było rozwinąć kariery. Był naszym wychowankiem, dlatego od 10 lat organizujemy turniej siatkarski pod nazwą Memoriał Macieja Olszewskiego, w którym swoje umiejętności mogą sprawdzić młodzi siatkarze z Pomorza – powiedział Eugeniusz Witkowski

Turniej otworzył ojciec Macieja – Zbigniew Olszewski. Wśród zaproszonych gości byli też prezydent miasat Janusz Stankowiak oraz Patryk Gabriel – etatowy członek Zarządu Starostwa Powiatowego.

Dzisiaj cała Polska żyje siatkówką, kibicując polskiej druzynie w Mistrzostwach Świata. Podobnie było z Maćkiem. On też odnosił sukcesy w polskiej reprezentacji. Miał ogromny potencjał i wielką karierę przed sobą, niestety nieszczęśliwie przerwaną przez los. Wszystkim wam życzę, abyście w przyszłości reprezentowali nie tylko znakomite polskie kluby, ale również nasz kraj na międzynarodowych arenach i odnosili na nich zasłużone zwycięstwa – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

Dużo uśmiechu, dobrej rywalizacji i tego co jest najważniejsze w sporcie – zdrowych, solidnych, męskich emocji życzył zawodnikom Patryk Gabriel.

Przez całą sobotę 28 września i niedzielę 29 września drużyny walczyły każdy z każdy do dwóch wygranych setów. W klasyfikacji liczyły się też małe punkty. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach: kadetów i młodzików. W obu startowało po pięć drużyn. W grupie starszej zawodnicy stawili się z Darłowa, Malborka, Lęborka i Starogardu Gdańskiego, a wśród młodzików byli siatkarze z Pruszcza Gdańskiego, Malborka, Darłowa, Gdańska i Starogardu.

Ostatecznie w finale młodzików KaEmKa Starogard pokonał w tie breaku Suchanik Gdańsk 2:1. Trzecie miejsce zajęła drużyna UMKS Jurand Malbork/Olimpijczyk Pruszcz Gdański, czwarte – Stocznia Darłowo I, a piąte Stocznia Darłowo II.

Wśród kadetów najlepsi okazali się siatkarze z Lęborka. Pokonali UKS SET ze Starogardu 2:0. Na trzecim miejscu uplasowała się Stocznia Darłowo, czwarte zajęła drużyna SKS Starogard Gdański, a na piątym miejscu znaleźli się siatkarze z Malborka.

Turniej wzbudził wiele emocji. Zwycięzcy nie kryli radości. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, które wręczyła im siostra Macieja – Magdalena Olszewska. Nagrody dostali też najlepsi zawodnicy turnieju. Wśród młodzików MVP został Szymon Koprowski z KaEmKa, a kadetów – Jakub Klimik z SPS Lębork.

Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY

 • Po nowemu jeździmy ul. Kopernika

  Pierwszy etap przebudowy ul. Kopernika dobiegł końca. Od ronda św. Wojciecha do ul. Lubichowskiej kierowcy jeżdżą po nowej nawierzchni, a piesi chodzą po wyremontowanych chodnikach.  Miasto wydało na to...
 • Nowy samochód dla PSP

  13 grudnia 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia specjalnego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla starogardzkich strażaków. W uroczystości udział wzięli...
 • Przeczytaj najnowsze wydanie Verizane

  W 46. numerze tego czasopisma m.in. rozmowa z Mariuszem Nierzwickim – właścicielem firmy FENIKS. Rozmówcą Verizane jest także były mistrz świata i Europy w kulturystyce Wojciech Nadolski. Obejrzyj jego...
 • Badali okoliczności wypadku drogowego

  Policjanci ze Skarszew i starogardzkiej drogówki, przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Starogardzie Gdańskim i straży pożarnej spotkali się na miejscu tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł...