Mariusz Szwarc nagrodzony medalem „Za zasługi dla Starogardu”

Mariusz Szwarc właściciel firmy „Broker” otrzymał medal „Za zasługi dla Starogardu”. Wyróżnienie odebrał 11 grudnia podczas spotkania wigilijnego przedsiębiorców i samorządowców w Hotelu Bachus. Wręczyli mu je przewodniczący Rady...
Mariusz Szwarc właściciel firmy „Broker” otrzymał medal „Za zasługi dla Starogardu”. Wyróżnienie odebrał 11 grudnia podczas spotkania wigilijnego przedsiębiorców i samorządowców w Hotelu Bachus. Wręczyli mu je przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski oraz zastępca Prezydenta Przemysław Biesek Talewski.

Medal „Za zasługi dla Starogardu” przyznali Mariuszowi Szwarcowi radni Rady Miasta Starogard Gdański na sesji w dniu 29 listopada br. Prezes firmy PHU „Broker” sp. z o.o. zapisał się w historii miasta przede wszystkim jako inwestor, działacz społeczny, Przyjaciel Kultury i Mecenas Sportu. Swoimi działaniami zarówno w dziedzinie ekonomii, jak i na polu społecznym, kulturalnym, sportowym i turystycznym, zmienia na lepsze wizerunek miasta.

Mariusz Szwarc to liczący się w Starogardzie przedsiębiorca. Za rok 2015 roku uhonorowany został nagrodą Prezydenta Miasta „Wierzyczanka” w dziedzinie gospodarka. Od 1991 roku zarządza prężnie rozwijającą się firmą „Broker”, która zajmuje się dystrybucją materiałów budowlanych.
Kilka lat temu rozszerzył działalność o nieruchomości. Osiedla mieszkaniowe, które buduje, cechuje wysoki standard i dbałość o zagospodarowanie przestrzeni publicznej dla mieszkańców, szczególnie dla dzieci. W najbliższych planach zamierza wybudować kompleks hotelowo – handlowo – usługowego przy Al. Jana Pawła II. Na swoim koncie ma wiele nagród, m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi przyznanym przez Prezydenta RP, Nagrodę Ministra Gospodarki, Medal „Inwestor Przyjazny Środowisku” przyznany przez Ministra Środowiska i Gospodarki Wodnej i Medal „Za Wspieranie Rozwoju Przedsiębiorczości”.

Jest właścicielem „ Galerii Szwarc” obecnie „Centrum Biznesu Szwarc ”, które powstało w 2009 roku w miejscu przedwojennej wytwórni wódek i likierów A. Winkelhansena. Odrestaurowany budynek wyraźnie nawiązuje do tradycji tego miejsca, co zdecydowanie podkreśla jego walory  historyczne. W 2010 roku z inicjatywy Szwarca oddana została do użytku kamienica na rynku (dawna „Restauracja Ratuszowa”). Tu również połączono walory dawnej architektury z nowoczesną funkcjonalnością budynku. Oba obiekty wyróżnia elegancja smak i prostota. Oba stały się też podwaliną renowacji i rewitalizacji starogardzkiej Starówki , co znacząco wpłynęło na poprawę wyglądu starogardzkiego Rynku.

W 2015 r. wspólnie z Tomaszem Pastwą wybudował w Starogardzie największy obiekt handlowy o nazwie „Galeria Neptun. Budynek o powierzchni ponad 20 tys. m² charakteryzują nowoczesne rozwiązania architektoniczne i duża funkcjonalność. Galeria posiada jedne z najnowocześniejszych rozwiązań energooszczędnych i ekologicznych w Polsce, które zostały nagrodzone przez Ministra Środowiska. Mieszkańcy z całego powiatu chętnie odwiedzają Galerię, korzystając z oferowanych w niej usług i sieci sklepów. W tym roku Galeria nagrodziła 10 000 klienta bonem o wartości 1500 zł. Odbywają się w niej imprezy dla mieszkańców, wystawy, pokazy i wiele innych wydarzeń, które służą integracji lokalnej społeczności i promocji miasta.

Ponadto współpracuje ze szkołami branżowymi, współtworzy klasy patronackie, gabinety specjalistyczne oraz jest fundatorem nagród i stypendiów dla wyróżniających się uczniów. Dużo czasu i miejsca poświęca działalności społecznej i charytatywnej. W 2008 r. był inicjatorem powołania Klubu Piłkarskiego Starogard i przez ostatnie 9 lat wspierał go finansowo. M.in. dzięki temu po 25 latach drużyna awansowała do III ligi. Wspomaga także finansowo drużynę koszykówki „Polpharma” oraz liczne imprezy masowe, rekreacyjne oraz przedsięwzięcia kulturalne. Dzięki jego pomocy Kociewskie Centrum Zdrowia zmodernizowało sale i gabinety na oddziałach neurologii i chirurgii.

Mariusz Szwarc jest też aktywnym członkiem Bractwa Kurkowego w Starogardzie Gdańskim oraz członkiem i założycielem Starogardzkiego Klubu Biznesu – Związku Pracodawców. Jako V-ce Prezes SKB ZP oraz V-ce Przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Obwodnicy wspólnie z innymi przedsiębiorcami od 9 lat zabiega o budowę obwodnicy w Starogardzie Gdańskim.

Jego działalność nierozerwalnie związana jest z miastem. Poprzez swoje inwestycje rozwiązuje określone problemy mieszkańców Starogardu oraz zmienia jego wizerunek.

Wyróżnienie wręczyli mu przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski oraz zastępca prezydenta miasta ds. techniczno –inwestycyjnych Przemysław Biesek Talewski podczas uroczystej Wigilii Starogardzkich przedsiębiorców zrzeszonych w SKB ZP i samorządowców z całego powiatu i województwa.

Kategorie
BiznesWiadomości
3 komentarze
 • Marynarz
  12 grudnia 2018 at 20:06
  Dodaj komentarz

  Pan Mariusz zasługuje na te wszystkie nagrody i wyróżnienia.

 • Kasik
  18 września 2018 at 09:39
  Dodaj komentarz

  Tylko medale sobie przyznają nawzajem…. Jeden drugiemu. Klub biznesu ku_wa jego mać!

 • Nemo
  15 grudnia 2017 at 16:14
  Dodaj komentarz

  „Kilka lat temu rozgrzeszył działalność o nieruchomości.” Co za wybitny tzw.dziennikarz to pisał.

 • Dodaj komentarz

  *

  *

  POWIĄZANY