Lidia – pierwsza starogardzianka, urodzona w 2018 roku

Ta dziewczynka ma na imię Lidia. Po babci będzie nosić drugie imię – Krystyna. Waży już prawie 4 kilogramy, mierzy 54 centymetry i jest okazem zdrowia. Lidia – córka...

Ta dziewczynka ma na imię Lidia. Po babci będzie nosić drugie imię – Krystyna. Waży już prawie 4 kilogramy, mierzy 54 centymetry i jest okazem zdrowia. Lidia – córka Aleksandry i Igora jest pierwszą starogardzianką, która przyszła na świat w 2018 roku w Kociewskim Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim.

Pani Aleksandra urodziła swoją córkę 2 stycznia 2018 roku o godzinie 9:50. W chwili urodzenia dziewczynka ważyła 3220 g i mierzyła 53 cm. Otrzymała 9 pkt w skali Apgar. Jest drugim dzieckiem Państwa Ćwiklińskich, ale trzecim w rodzinie.

– Lidia jest bardzo spokojnym maleństwem – mówi jej mama Aleksandra. – Dużo śpi, mało płacze. Karmię ją w naturalny sposób, więc budzi się tylko, kiedy jest głodna. To oczko w głowie całej rodziny.

Z jej przyjścia na świat bardzo ucieszyły się siostrzyczki 12-letnia Emilka i 5 letnia Martyna. – Tak naprawdę wspierały mamę przez całą ciążę i z niecierpliwością czekały na pojawienie się młodszej siostry – powiedział tata. – Teraz chętnie pomagają w opiece nad maleństwem.

Imię dla córki rodzice wybrali razem. – Takie imię nosiła mama siostry mojej mamy. Od zawsze imię Lidia bardzo nam się podobało. Oboje z mężem zdecydowaliśmy, że jak urodzi się nam córka, to nazwiemy ją właśnie Lidia – wyjaśniła pani Aleksandra.

7 lutego br. dziewczynkę i jej rodziców odwiedził prezydent miasta Janusz Stankowiak. Towarzyszyła mu Beata Tkaczyk –Kurkowska, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich.

Odwiedziny pierwszego starogardzianina lub starogardzianki w nowym roku to nasza wieloletnia tradycja – powiedziała Naczelnik WSO. – Cieszymy się z każdych narodzin. Jak na razie w Starogardzie przyrost naturalny jest dodatki. Wszyscy życzylibyśmy sobie, aby dzieci przybywało i żeby w Starogardzie liczba mieszkańców z roku na rok rosła.

Dlatego staramy się też, aby Starogard stawał się miastem atrakcyjnym i przyjaznym do życia, aby mieszkańcy chcieli tu zostać, tu zakładać swoje rodziny, tu pracować i żyć – dodał prezydent.

Jak przystało na „nawiedzanki” goście nie przyszli z pustymi rękami. Rodzice oprócz kwiatów i listu gratulacyjnego dostali fotelik dziecięcy do samochodu, a maluszek słodkiego grającego misia. Dodatkowo na znak przynależności do naszej starogardzkiej wspólnoty, której przewodzi hasło „Starogard – tu rodzą się gwiazdy” – Lidia otrzymała od prezydenta wyjątkowy podarunek, czyli malutkie body z tymże hasłem na pamiątkę spotkania. Prezydent życzył jej beztroskiego i zdrowego dzieciństwa, a jej rodzicom pociechy i radości z córek.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY

 • Porozmawiajmy o starogardzkiej obwodnicy

  5 marca o godz. 16:00 w Kinie „Sokół” odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie budowy obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Podczas spotkania prezentowane będą rozwiązania projektowe. Będzie także szansa na podzielenie...
 • Dwa dozory za kradzież rozbójniczą

  Starogardzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w ubiegły czwartek w wyniku kradzieży rozbójniczej ukradli alkohol w jednym z miejscowych marketów. Sprawcy wybiegli z sklepu, gdzie grozili pobiciem pracownikowi ochrony,...
 • Tylko tydzień na rozliczenie się z ZUS

  Jesteś rencistą albo wcześniej poszedłeś na emeryturę i dorabiasz? Pamiętaj, aby do końca lutego poinformować ZUS o dodatkowych przychodach! Jeśli tego nie zrobisz, możesz stracić świadczenie. Renciści oraz wcześniejsi...
 • Dworzec PKS po nowemu

  Od 1 marca starogardzianie, a także mieszkańcy powiatu i odwiedzający miasto goście będą mogli w pełni korzystać z zintegrowanej komunikacji. W sąsiedztwie odrestaurowanego dworca PKP uruchomiono nowoczesną pętlę dla autobusów...