Lidia – pierwsza starogardzianka, urodzona w 2018 roku

Ta dziewczynka ma na imię Lidia. Po babci będzie nosić drugie imię – Krystyna. Waży już prawie 4 kilogramy, mierzy 54 centymetry i jest okazem zdrowia. Lidia – córka...

Ta dziewczynka ma na imię Lidia. Po babci będzie nosić drugie imię – Krystyna. Waży już prawie 4 kilogramy, mierzy 54 centymetry i jest okazem zdrowia. Lidia – córka Aleksandry i Igora jest pierwszą starogardzianką, która przyszła na świat w 2018 roku w Kociewskim Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim.

Pani Aleksandra urodziła swoją córkę 2 stycznia 2018 roku o godzinie 9:50. W chwili urodzenia dziewczynka ważyła 3220 g i mierzyła 53 cm. Otrzymała 9 pkt w skali Apgar. Jest drugim dzieckiem Państwa Ćwiklińskich, ale trzecim w rodzinie.

– Lidia jest bardzo spokojnym maleństwem – mówi jej mama Aleksandra. – Dużo śpi, mało płacze. Karmię ją w naturalny sposób, więc budzi się tylko, kiedy jest głodna. To oczko w głowie całej rodziny.

Z jej przyjścia na świat bardzo ucieszyły się siostrzyczki 12-letnia Emilka i 5 letnia Martyna. – Tak naprawdę wspierały mamę przez całą ciążę i z niecierpliwością czekały na pojawienie się młodszej siostry – powiedział tata. – Teraz chętnie pomagają w opiece nad maleństwem.

Imię dla córki rodzice wybrali razem. – Takie imię nosiła mama siostry mojej mamy. Od zawsze imię Lidia bardzo nam się podobało. Oboje z mężem zdecydowaliśmy, że jak urodzi się nam córka, to nazwiemy ją właśnie Lidia – wyjaśniła pani Aleksandra.

7 lutego br. dziewczynkę i jej rodziców odwiedził prezydent miasta Janusz Stankowiak. Towarzyszyła mu Beata Tkaczyk –Kurkowska, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich.

Odwiedziny pierwszego starogardzianina lub starogardzianki w nowym roku to nasza wieloletnia tradycja – powiedziała Naczelnik WSO. – Cieszymy się z każdych narodzin. Jak na razie w Starogardzie przyrost naturalny jest dodatki. Wszyscy życzylibyśmy sobie, aby dzieci przybywało i żeby w Starogardzie liczba mieszkańców z roku na rok rosła.

Dlatego staramy się też, aby Starogard stawał się miastem atrakcyjnym i przyjaznym do życia, aby mieszkańcy chcieli tu zostać, tu zakładać swoje rodziny, tu pracować i żyć – dodał prezydent.

Jak przystało na „nawiedzanki” goście nie przyszli z pustymi rękami. Rodzice oprócz kwiatów i listu gratulacyjnego dostali fotelik dziecięcy do samochodu, a maluszek słodkiego grającego misia. Dodatkowo na znak przynależności do naszej starogardzkiej wspólnoty, której przewodzi hasło „Starogard – tu rodzą się gwiazdy” – Lidia otrzymała od prezydenta wyjątkowy podarunek, czyli malutkie body z tymże hasłem na pamiątkę spotkania. Prezydent życzył jej beztroskiego i zdrowego dzieciństwa, a jej rodzicom pociechy i radości z córek.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY

 • Wyniki wyborów! Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

  01. KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „NASZ STAROGARD” – 7889 głosów (44,39% głosujących) – 12 mandatów 02. KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA – 4048 głosów (22,78% głosujących) – 5 mandatów...
 • Znamy nową Radę Powiatu!

  Nazwisko i Imię Liczba głosów % (w skali okręgu wyborczego) CZAJA Bogdan 724 13.67% FIAŁEK Jerzy 963 18.19% SYKUTERA Witold 621 11.73% GABRIEL Patryk 1 516 8.49% WIERZBA Robert...
 • Wybory! Nowa Rada Miasta …

  Nazwisko i Imię Liczba głosów % (w skali okręgu wyborczego) KOTLEWSKI Zbigniew 335 7.28% KUCHARCZYK Sebastian 624 13.56% BENERT Anna 478 10.39% PIELECKI Wojciech 1 036 22.51% CYBULA Artur...
 • I Turniej Joannitów w Skarszewach

  W ramach turnieju doszło do meczu bokserskiego pomiędzy drużynami : GOSiR Skarszewy vs Reprezentacja Warmii i Mazur.  Po zaciętych walkach drużyna gospodarzy wygrała 12:6. W skład zespołu gospodarzy wchodzili...