Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja internetowa ułatwiająca kontakt z policją. Korzysta z niej coraz więcej osób. Za pomocą tego narzędzia można w łatwy sposób przekazać policjantom informacje o...
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja internetowa ułatwiająca kontakt z policją. Korzysta z niej coraz więcej osób. Za pomocą tego narzędzia można w łatwy sposób przekazać policjantom informacje o zdarzeniach wpływających na nasze bezpieczeństwo. Tylko w lipcu br. starogardzcy mundurowi odnotowali 123 zgłoszenia dotyczących niepożądanych zachowań. Funkcjonariusze dokładnie weryfikują otrzymane sygnały i w czasie codziennych służb obejmują nadzorem wskazane przez internautów miejsca.

Od początku tego roku mieszkańcy powiatu starogardzkiego na Krajowej Mapie Zagrożeń dodali ponad 640 punktów, w których miały występować potencjalne zagrożenia. Część z tych zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych rejonów.

Tylko w lipcu br. policjanci z powiatu starogardzkiego odnotowali 123 zgłoszenia. Najwięcej, bo aż 88 z nich, dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości. Na drugim miejscu internauci wskazywali miejsca zabronione, w których spożywany jest alkohol. Policjanci odnotowali 8 takich sygnałów. 8 kolejnych zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania pojazdów.

Jeżeli chodzi o przekraczanie dozwolonej prędkości, to najwięcej takich sygnałów (37) mundurowi odnotowali na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Czarna Woda. Na drugim miejscu, pod względem liczby zgłoszeń okazała się gmina Lubichowo, w której odnotowano 29 sygnałów dotyczących nieprawidłowości mających wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Aż 27 z nich dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości na drodze wojewódzkiej nr 214.

Poza tym internauci wskazali 19 miejsc zagrożonych w Starogardzie Gdańskim, 12 w gminie Kaliska, 7 w gminie Osiek, 5 w Zblewie oraz 4 Skórczu i 3 gminie Osieczna.

Policjanci sprawdzają każdy z otrzymanych sygnałów. Weryfikacją tych zgłoszeń zajmują się mundurowi z referatu patrolowo-interwencyjnego, funkcjonariusze z drogówki i dzielnicowi. Po potwierdzeniu danego zgłoszenia policjanci obejmują wskazane miejsce nadzorem.

Funkcjonariusze zachęcają mieszkańców powiatu starogardzkiego do korzystania z tego narzędzia i zaznaczania na mapie miejsc, w których dochodzi do łamania prawa lub nieprawidłowości mających wpływ na poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Pamiętajmy, że w nagłych wypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji policjantów należy dzwonić na numery alarmowe 112 lub 997.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY

  • Grali dla mistrza

    Jak co roku w przed ostatni weekend sierpnia pasjonaci tenisa zjechali się do Starogardu Gdańskiego, aby wziąć udział w XXVIII Międzynarodowym Turnieju Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby. Blisko 70...
  • Przejęli ponad 3 kilogramy narkotyków

    Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego realizując czynności w sprawie narkotykowej, zabezpieczyli ponad 3 kilogramy środków odurzających. Funkcjonariusze zatrzymali również 38-letniego mieszkańca Kociewia, do którego należały zabronione w Polsce środki. Podjęta...
  • Najlepsze maturzystki

    Martyna Buda, Maria Jankowska i Paulina Kowalska to najlepsze tegoroczne maturzystki w Starogardzie Gdańskim. W dowód uznania za rewelacyjne wyniki egzaminu dojrzałości Rada Miasta przyznała im nagrody pieniężne. Maturzystki...
  • Powstanie pisany pomnik starogardzkiego futbolu

    Historia starogardzkiej piłki nożnej jest bardzo bogata, obfitująca w szereg sukcesów. Największa postacią jest niewątpliwie Kazimierz Deyna, jednak w historii tej dyscypliny sportu ważne role odgrywali także inni piłkarze,...