Kolarstwo górskie w mieście

Jeszcze w tym roku w Starogardzie Gdańskim powstanie rekreacyjny tor dla rowerów górskich i BMX. 20 maja prezydent Janusz Stankowiak podpisał umowę z wykonawcą. Projekt pn. „Wyrobisko – tor...
Jeszcze w tym roku w Starogardzie Gdańskim powstanie rekreacyjny tor dla rowerów górskich i BMX. 20 maja prezydent Janusz Stankowiak podpisał umowę z wykonawcą.

Projekt pn. „Wyrobisko – tor rekreacyjny dla rowerów górskich i BMX – Nad Jarem/Piekiełki” został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego 2019. Okazał się jednym z najlepszych pomysłów infrastrukturalnych. Na jego realizację mieszkańcy oddali 419 głosów. Złożyli go Bartosz Molin, Mirosław Stemplewski i Wojciech Hercke. Zależało im, aby miłośnicy kolarstwa mogli korzystać ze specjalnie dla nich stworzonego obiektu rekreacyjnego w pobliżu rzeki Wierzycy.

Realizacji projektu podjęła się firma BikeUniverse z Myślenic. – Zaczniemy od przygotowania dokładnego planu toru. Zajmie nam to około dwóch tygodni. W miejscu, w którym ma powstać spotkaliśmy się już z grupą rowerzystów. Pojawili się też pomysłodawcy „Wyrobiska”. Razem uzgodniliśmy szczegóły. Myślę, że każdy będzie zadowolony. Nasza firma ma spore doświadczenie w budowaniu tego typu obiektów rekreacyjnych. Biorąc pod uwagę długość toru, jaki ma powstać w Starogardzie, prace powinny zakończyć się do 30 października 2020 r. – powiedział właściciel BikeUniverse Filip Janiszewski.

„Wyrobisko – tor rekreacyjny dla rowerów górskich i BMX – Nad Jarem/Piekiełki” powstaje w trybie zaprojektuj i wybuduj. Wartość umowy wynosi 197 500 zł brutto. Wykonawca wybrany został w przetargu nieograniczonym.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY