Kociewski weekend na Jarmarku św. Dominika

Lato w pełni. Jarmark św. Dominika, czyli największe wydarzenie wystawiennicze w Europie, jak co roku przyciąga turystów oraz mieszkańców Gdańska. Wśród imprez towarzyszących Jarmarkowi nie mogło zabraknąć Święta Kociewia....
Lato w pełni. Jarmark św. Dominika, czyli największe wydarzenie wystawiennicze w Europie, jak co roku przyciąga turystów oraz mieszkańców Gdańska. Wśród imprez towarzyszących Jarmarkowi nie mogło zabraknąć Święta Kociewia.

W tym roku głównym elementem Święta Kociewia był finisaż wystawy Kociewie ART odbywający się w Nadbałtyckim Centrum Kultury. Ze względu na obostrzenia sanitarne nie było możliwości zorganizowania Korowodu Kociewskiego oraz Unikatów z Kociewia w takim zakresie, jak w latach poprzednich.

Wystawa Kociewie ART jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Gdańska oraz turystów – mówi Stefan Galiński ze Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim. – Na finisaż ekspozycji przybyli zaproszeni goście z Kociewia i Pomorza. Od 31 lipca do 7 sierpnia można było obejrzeć prace trzech artystek, reprezentantek powiatu starogardzkiego, świeckiego oraz tczewskiego Anny Stryjewskiej, Marzenny Puchalskiej oraz Katarzyny Szczodrowskiej. Były to trzy różne podejścia do sztuki, trzy wizje artystyczne świata. Wszystkie indywidualne, inspirujące i unikalne.

Finisaż wystawy otworzył dyrektor Nadbałtyckiego Centrum Kultury Lawrence Ugwu, który przywitał przybyłych gości. Wspomniał o znakomitej współpracy NCK oraz Kociewia, które w zabytkowych salach Ratusza Staromiejskiego prezentuje niepowtarzalne i oryginalne podejście do sztuki.

Na gdańskiej wyspie Ołowianka przez cały weekend od 7 do 9 sierpnia można było zapoznać się z ofertą turystyczną regionu prezentowaną przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE w ramach wydarzenia Pomorskie Smaki. Turyści i mieszkańcy Trójmiasta dowiedzieli się, gdzie warto spędzić czas na Kociewiu.

Odwiedzający stoisko pytali co należy zobaczyć, gdzie koniecznie trzeba pojechać – mówi Piotr Kończewski, dyrektor biura LOT KOCIEWIE. – Zainteresowanym osobom rozdawaliśmy materiały: niezbędniki turysty, miniprzewodniki, mapy rowerowe, czy katalog z noclegami.

Choć tegoroczne Święto Kociewia różniło się od jego poprzednich edycji to śmiało można powiedzieć, że równie mocno przykuło uwagę turystów odwiedzających jubileuszowy 760. Jarmark św. Dominika. A kolejne Święto Kociewia już w 2021 r.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY