KIEROWAŁ MOTOROWEREM, MAJĄC PONAD 1,5 PROMILA ALKOHOLU

Szybka reakcja i spostrzegawczość policjantów ze starogardzkiej drogówki zakończyła niebezpieczną podróż pijanego motorowerzysty. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny kierującego jednośladem ponad 1,5 promila alkoholu. Na szczęście tym razem...

Szybka reakcja i spostrzegawczość policjantów ze starogardzkiej drogówki zakończyła niebezpieczną podróż pijanego motorowerzysty. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny kierującego jednośladem ponad 1,5 promila alkoholu. Na szczęście tym razem dzięki skutecznej interwencji mundurowych nie doszło do żadnej tragedii. Policjanci apelują o trzeźwość i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że w głównej mierze bezpieczna podróż i dotarcie do celu zależy od naszych przemyślanych i odpowiedzialnych decyzji.
We wtorek 5 lipca po godzinie 21, dwaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim na ulicy Skarszewskiej zauważyli mężczyznę jadącego na motorowerze. Policjantom wydawało się, że kierujący tym pojazdem ma problem z utrzymaniem równowagi, a tor jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Policjanci postanowili zatrzymać tego mężczyznę do kontroli drogowej.
W czasie rozmowy z 38-letnim mieszkańcem Starogardu Gdańskiego funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Podczas badania alkomatem okazało się, że mężczyzna ma w swoim organizmie ponad 1,5 promila. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że jednoślad, którym poruszał się nietrzeźwy motorowerzysta, nie posiada aktualnego ubezpieczenia pojazdu. Mundurowi udaremnili pijanemu kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy. Mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie funkcjonariusze przeprowadzili z nim wstępne czynności procesowe. Teraz 38-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci apelują do kierowców, aby nie wsiadali za kierownice pojazdu pod wpływem alkoholu! Nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji. Funkcjonariusze apelują nie tylko do kierowców, ale również do świadków takiego zachowania. W sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę pojazdu, powinniśmy podjąć działania zmierzające do niedopuszczenia takiej osoby do kierowania! Gdy uniemożliwienie kierującemu dalszej jazdy jest niewykonalne, powinniśmy niezwłocznie zawiadomić Policję. Pamiętajmy, że ten jeden telefon może uratować czyjeś życie! Zadbajmy o to, aby nie dopuścić do tragedii.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY