Gwiazdy telewizyjnego show zatańczą w Starogardzie

3 listopada w Miejskiej Hali Sportowej im. A. Grubby odbędzie się „Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – IV Memoriał Edwarda Kowalke”. Podczas wieczornej gali w specjalnym pokazie zaprezentują się Jan...
3 listopada w Miejskiej Hali Sportowej im. A. Grubby odbędzie się „Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – IV Memoriał Edwarda Kowalke”. Podczas wieczornej gali w specjalnym pokazie zaprezentują się Jan i Lenka Klimentowie znani z udziału w telewizyjnym show „Dancing with the Star”. Starogardzką galę po raz trzeci poprowadzi Iwona Pavlović – jurorka wszystkich edycji „Tańca z Gwiazdami”.

Tancerze, przyjaciele i miłośnicy tańca towarzyskiego raz do roku zmieniają halę miejską w Starogardzie Gdańskim w wielką salę balową. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego poświęcony Edwardowi Kowalke, który taniec towarzyski propagował w swoim rodzinnym mieście, Pomorzu i Polsce stał się wydarzeniem, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych Starogardu Gdańskiego.

Podczas ostatnich edycji zatańczyły pary z Polski i z zagranicy (Rosja) reprezentujący następujące miejscowości: Trójmiasto, Warszawa, Toruń, Słupsk, Elbląg, Bydgoszcz, Hel, Kwidzyn, Tczew, Chojnice, Piła, Ełk, Żukowo, Olecko, Koszalin, Morąg, Szczecinek, Kostkowo, Kołobrzeg, Rumia a także Kaliningrad.

W programie wydarzenia pokazy mistrzów tańca towarzyskiego i sporo emocji związanych z tańcem. Dotychczas zaprezentowali się: Igor Wilczyński (starogardzianin) i Irina Grishina – mistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich oraz Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz – finaliści Mistrzostw Świata i Europy, uczestnicy programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, półfinaliści programu „World of Dance”.

 

 

3 listopada br. podczas wieczornej gali zatańczą specjalny pokaz taneczny sympatyczni Czesi Jan i Lenka Klimentowie – popularni tancerzy programu „Dancing with the stars”. Lenka Kliment to najbardziej uśmiechnięta Czeszka w programie! Widzowie poznali ją w ósmym sezonie „Dancing with the Stars”. Ma wielki talent do tańca. W poprzedniej edycji w parze z Jakubem Kucnerem zajęła czwarte miejsce. Jan Kliment zdobył popularność dzięki występom w charakterze trenera tańca w programach „Taniec z gwiazdami” i „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Trenowanie tańca towarzyskiego zaczął w wieku 17 lat, zainspirowany filmem „Dirty Dancing”.

Zawodowo tańczył z Petrą Kostovcikov, z którą dotarł do finału Mistrzostw Europy w tańcu towarzyskim oraz sześciokrotnie zdobywał tytuł wicemistrza Czech, a w 2002 zdobył tytuł mistrzowski, dzięki czemu wyjechali na Kubę, gdzie szlifowali technikę u kubańskich instruktorów tańca. W 2003 ponownie zdobył mistrzostwo Czech, tym razem z Ewą Szabatin. Później tańczył z Szwajcarką Laurą Stefanie Hafner, z którą pięciokrotnie zdobył tytuł mistrza Szwajcarii. Jest też pięciokrotnym mistrzem Polski oraz trenerem i sędzią World Dance Council. Reprezentuje klasę „B” w tańcach standardowych oraz najwyższą, międzynarodową klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich.

W latach 2009–2011 występował w programie TVN „Taniec z gwiazdami”. Jego partnerkami były kolejno: Natasza Urbańska (jesień 2009), Katarzyna Grochola (wiosna 2010), Edyta Górniak (jesień 2010) i Weronika Marczuk (jesień 2011). Od 2014 występuje jako trener tańca w programie telewizji Polsat „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Jego partnerkami w programie były, kolejno: Natalia Siwiec, Anna Wyszkoni, Ewa Kasprzyk, Cleo, Julia Wróblewska, Misheel Jargalsaikhan, Natalia Szroeder, Beata Tadla i Joanna Mazur. Z trzema ostatnimi wygrał w finale odpowiednio siódmej, ósmej i dziewiątej edycji programu.

Małżeństwo zaprezentuje się w dziesiątej edycji popularnego show, która rusza jesienią. Lenka zatańczy z Rafałem Szatanem (mężem Barbary Kurdej-Szatan), a Jan z Moniką Miller (wnuczką byłego premiera Leszka Millera).

Po raz trzeci wieczorną galę Memoriału Edwarda Kowalke poprowadzi Iwona Pavlović jurorka wszystkich edycji „Tańca z Gwiazdami” i „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Znakomita polska tancerka i międzynarodowy sędzia taneczny. Wielokrotna Mistrzyni Polski w dziesięciu tańcach, wicemistrzyni w tańcach standardowych i mistrzyni w tańcach latynoamerykańskich. Jej ulubionym tańcem jest rumba. To według niej bardzo emocjonalny taniec. Utożsamia się z nim, ponieważ opowiada on o kobiecie i oddaje jej piękno. Uważa, że każda kobieta inaczej oddaje charakter rumby. Ile tancerek – tyle rumb.

Tradycją turnieju w Starogardzie Gdańskim jest fakt, że na zakończenie wydarzenia tancerze, sędziowie, goście, publiczność razem tańczą walca wiedeńskiego ku czci Edwarda Kowalke.

Impreza odbywa się w strukturach działania Federacji Tańca Sportowego, w której skład wchodzą przedstawiciele profesjonalnego i amatorskiego ruchu tanecznego w Polsce oraz Pomorskiego Związku Tańca Sportowego.

 

Kategorie
KulturaWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY

 • Agresja ZSRR na Polskę. Minęło 80 lat

  17 września 2019 roku minęło 80 lat od najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. Na cmentarzu przy ul. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich starogardzianie, delegacje oraz poczty sztandarowe upamiętnili rocznicę agresji...
 • 400 tysięcy złotych na nową karetkę dla Kalisk

  Do końca roku Kociewskie Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim kupi nowoczesną karetkę, która docelowo stacjonować będzie w Kaliskach jako zespół ratownictwa medycznego. Dziś została podpisana umowa z Ministerstwem Zdrowia...
 • Aktualne oferty pracy w PUP

  Powiatowy Urząd Pracy w Starogardzie Gdańskim przesyła oferty pracy znajdujące się w ewidencji tut. Urzędu wg stanu na dzień 17.09.2019 r.   Oferty pracy zgłoszone do Powiatowego Urzędu Pracy...
 • Zielone płuca Starogardu

  W sobotę 14 września Dzień Działkowca obchodzili ogrodnicy z Rodzinnych Ogrodów Działkowych  ,,Centra – Elektron”.  Muzyka, pieczenie kiełbasek przy ognisku i świetna zabawa towarzyszyła ogrodnikom do późnych godzin wieczornych. ...