Gryf Gospodarczy dla Flex i Feniksa

5 czerwca jedna z najbardziej cenionych, regionalnych nagród gospodarczych na pomorzu, w kategorii „Duże Przedsiębiorstwo”, została przyznana firmie Flex. Z kolei wśród średnich przedsiębiorstw nagrodę Gryfa otrzymała skarszewska firma...

5 czerwca jedna z najbardziej cenionych, regionalnych nagród gospodarczych na pomorzu, w kategorii „Duże Przedsiębiorstwo”, została przyznana firmie Flex. Z kolei wśród średnich przedsiębiorstw nagrodę Gryfa otrzymała skarszewska firma Feniks.

Statuetka „Gryfa Gospodarczego”, symbol uznania ze strony organizacji samorządu gospodarczego i władz województwa pomorskiego, jest jedną z najbardziej cenionych regionalnych nagród. To duże wyróżnienie, wskazujące odpowiedzialne podejście do prowadzenia działalności biznesowej i pozytywne oddziaływanie na jakość życia w województwie pomorskim. Laureatów kategorii głównych wybiera jury, na czele którego stoi szanowany polski ekonomista, prof. Henryk Ćwikliński z Uniwersytetu Gdańskiego.

Członkowie jury docenili m.in. transparentność i efektywność łańcucha dostaw zapewnianą przez innowacyjne narzędzie Flex Pulse, a także dbałość o pracowników, którzy dzięki wewnętrznym programom rozwoju mogą zwiększać swoją wiedzę i umiejętności. Sprawia to, że Flex jest wspaniałym miejscem pracy również dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierę zawodową.

Nie bez znaczenia było także wsparcie firmy Flex dla edukacji (zarówno szkół jak i uczelni wyższych) oraz projekty dotyczące ochrony środowiska.

Otrzymanie statuetki Gryfa w kolejnym roku jest nie tylko wyróżnieniem, ale też ogromnym kredytem zaufania ze strony organizatorów konkursu oraz jury. Bardzo nas to cieszy. – mówi Stanisław Motylski, Dyrektor ds. Rozwoju firmy Flex –  Sukces zawdzięczamy przede wszystkim ludziom, zarówno pracownikom wszystkich działów i szczebli, jak i lokalnej społeczności, której decyzje zapewniły nam statuetki w latach ubiegłych. Na pewno nie spoczniemy na laurach i będziemy rozwijać się dalej.

Tegoroczna statuetka, przyznana w kategorii „Duże Przedsiębiorstwo” nie jest pierwszym gryfem firmy. Zarówno w 2015, jak i w 2016 roku Flex otrzymał nagrodę specjalną „Gryfa Medialnego” w wyniku głosowania czytelników Dziennika Bałtyckiego i portalu trojmiasto.pl. Dodatkowo w 2015 roku firma otrzymała statuetkę „Gryf Odpowiedzialności Społecznej”. Nagroda w kategorii głównej stanowi uhonorowanie dotychczasowych działań oraz motywację do dalszego rozwoju w obranym kierunku.

Laureaci konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy 2017

  • Mikroprzedsiębiorstwo: FLEK Import-Export – Gdynia
  • Małe przedsiębiorstwo: VIVADENTAL Sp. z o.o. – Gdańsk
  • Średnie przedsiębiorstwo: FENIKS Sp. z o.o. – Skarszewy
  • Duże przedsiębiorstwo: FLEX POLAND Sp. z o.o. – Tczew
  • Gryf Odpowiedzialności Społecznej 2017: POLDANOR S.A. – Przechlewo
  • Gryf Innowacyjne Przedsiębiorstwo 2017: BIOVICO Sp. z o.o. – Gdynia
  • Gryf Medialny 2017: FLEK Import-Export – Gdynia

 

FLEK Import-Export to firma założona w 1946 r. Obecnie już trzecie pokolenie właścicieli kontynuuje rodzinną tradycję. Główną działalnością firmy jest zaopatrywanie w produkty branż: krawieckiej, szewskiej, kaletniczej i rymarskiej. Odbiorcami są zakłady produkcyjne, punkty usługowe, hurtownie oraz klienci indywidualni.

VIVADENTAL Sp. z o.o. to międzynarodowy ośrodek specjalizujący się w implantologii stomatologicznej. Firma działa od 1991 r. jako klinika, instytut naukowo-badawczy oraz fundacja. Angażuje się w działalność charytatywną na rzecz dzieci z ośrodków wychowawczych, domów dziecka i hospicjów.

FENIKS Sp. z o.o. powstała w 2002 r. na bazie Skarszewskiej Fabryki Mebli ADLOR. Mimo tego, że w 2015 r. cała fabryka niemal doszczętnie spłonęła, zarząd podjął decyzję o kontynuacji działalności i odbudowie firmy. Obecnie jest to jeden z najbardziej nowoczesnych zakładów produkcyjnych w Europie.

FLEX POLAND Sp. z o.o. jest jednym z największych pracodawców na Pomorzu, zatrudnia około 4 tys. osób. Stanowi część globalnego koncernu i realizuje zamówienia dla znanych na całym świecie marek m.in. z branży telekomunikacyjnej, przemysłowej, wydobywczej oraz elektroniki użytkowej.

POLDANOR S.A. to firma założona w Polsce w 1994 r. przez grupę duńskich pracowników branży rolniczej. Ma ona charakter rodzinnego biznesu. Prowadzi hodowlę trzody chlewnej oraz uprawę roślin. Mięso wieprzowe Poldanoru sprzedawane jest zarówno na polski, jak i amerykański rynek.

BIOVICO Sp. z o.o. zaczęła działalność w 2008 r. Jest to firma projektująca innowacyjne rozwiązania medyczne, a specjalizuje się w aktywizacji ruchowej pacjentów. W chwili obecnej jest także liderem w dostawie kwasów hialuronowych w Polsce. Produkty Biovico są też dystrybuowane na rynki zagraniczne.

Kategorie
BiznesRegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY