Fotorelacja ze spotkania z pisarzem Andrzejem Kasperkiem

23.11.2018 odbyło się spotkanie z pisarzem Andrzejem Kasperkiem, autorem zbiorów opowiadań „Back in DDR” i „Koronczarka”. Zorganizowało je w Miejskiej Bibliotece Publicznej Starogardzkie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki.   Andrzej Kasperek jest...
23.11.2018 odbyło się spotkanie z pisarzem Andrzejem Kasperkiem, autorem zbiorów opowiadań „Back in DDR” i „Koronczarka”. Zorganizowało je w Miejskiej Bibliotece Publicznej Starogardzkie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki.

 

Andrzej Kasperek jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. W czasie studiów aktywnie działał w SKS-ie. Był jednym z założycieli Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Debiutował zbiorem opowiadań pt. „Back in the DDR i inne opowiadania”, który został nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2011 w kategorii proza. Swoje eseje, artykuły i opowiadania publikował m.in. w Blizie, kwartalniku Prowincja, Dzienniku Bałtyckim czy Zeszytach Literackich. Mieszka na Żuławach. W 2012 roku odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Fotografia: Krzysztof Rudek

Kategorie
KulturaWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY