FALA UPAŁÓW NA POMORZU. POLICJANCI PRZESTRZEGAJĄ PRZED ŚMIERTELNYM ZAGROŻENIEM

Fala tropikalnych upałów dotarła już na pomorze. Przez najbliższe dni nasze termometry mogą wskazywać temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza. Podobnie według prognoz będzie w najbliższych dniach w całym kraju....

Fala tropikalnych upałów dotarła już na pomorze. Przez najbliższe dni nasze termometry mogą wskazywać temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza. Podobnie według prognoz będzie w najbliższych dniach w całym kraju. Policjanci apelują, aby w tak ekstremalnych warunkach nawet na chwilę nie zostawiać w rozgrzanym samochodzie dzieci i zwierząt, bo może to zagrażać ich życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze przypominają również o spożywaniu większej ilości płynów i właściwym nawadnianiu organizmu, oraz o odpowiednim przygotowaniu się do dalszych podróży.

Mundurowi przypominają, że wysokie temperatury mogą stanowić śmiertelne zagrożenie. Upały są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych i dzieci – nie zapominajmy o tym szczególnie w trakcie podróży.

Pamiętajmy o tym, żeby nie zostawiać dzieci oraz zwierząt w rozgrzanych samochodach, nawet jeśli wychodzimy tylko na chwilę. W samochodzie stojącym w pełnym słońcu panuje tak wysoka temperatura, że dziecko czy zwierzę narażone jest na utratę zdrowia, a nawet życia.

Podczas podróży:

        * bądź wypoczęty,

        * zadbaj o właściwą temperaturę wewnątrz pojazdu,

        * pamiętaj o zabraniu wody,

        * zaplanuj swoją trasę, uwzględniając przerwy w podróży,

        * uwzględnij porę dnia oraz miejsca wypoczynku,

        * obserwuj reakcje swojego organizmu podczas upałów: drżenie, potliwość, zawroty głowy – w przypadku złego samopoczucia przerwij jazdę i w miarę potrzeby zwróć się o pomoc do lekarza.

W czasie podróży, jak również w trakcie letniego wypoczynku, przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa, kierujmy się zdrowym rozsądkiem i postępujmy w taki sposób, aby nie narażać nikogo na utratę zdrowia czy nawet życia.

Nie bądźmy obojętni! Podczas upałów zwróćmy uwagę czy w naszym otoczeniu ktoś nie potrzebuje pomocy: pozostawione w samochodzie dziecko, czy starsza osoba, która zasłabła na skutek wysokiej temperatury. W takiej sytuacji natychmiast poinformujmy odpowiednie służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY