Dzielnicowy oraz profilaktyk rozmawiali z dziećmi

Policjanci kontynuują spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Już od pierwszych dni nowego roku szkolnego przypominają dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania się nie tylko na drodze i podczas zabaw,...

Policjanci kontynuują spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Już od pierwszych dni nowego roku szkolnego przypominają dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania się nie tylko na drodze i podczas zabaw, ale także podczas kontaktów z obcymi. Spotkania są także okazją do odpowiedzi na pytania dzieci, które zainteresowane wizytą stróżów prawa, chętnie uczestniczą w zajęciach.

W poniedziałek dzielnicowy z Posterunku Policji w Zblewie oraz profilaktyk ze starogardzkiej komendy uczestniczyli w spotkaniu z przedszkolakami i pierwszoklasistami z Pinczyna. Funkcjonariusze opowiadali najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują podczas poruszania się po drodze. Dzieci otrzymały od policjantów opaski odblaskowe zakupione przez Urząd Gminy w Zblewie. Mundurowi zwracali uwagę na to, aby te elementy zawsze były noszone w widocznym miejscu, bo ich używanie ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Nie zabrakło informacji o numerze alarmowym 112, z którego należy korzystać w sytuacjach zagrożenia. Funkcjonariusze apelowali również o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kontaktu z osobą obcą oraz na bezpieczeństwo podczas zabaw na świeżym powietrzu.

Całe spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a dzieci aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY