Dzielnicowi ze Starogardu rozmawiali z uczniami o bezpiecznym wypoczynku

Już niebawem koniec roku szkolnego i tak długo oczekiwane przez wielu uczniów wakacje. Aby ten okres był bezpieczny, starogardzcy dzielnicowi odwiedzili wczoraj jedną z miejscowych szkół. Podczas spotkania z...

Już niebawem koniec roku szkolnego i tak długo oczekiwane przez wielu uczniów wakacje. Aby ten okres był bezpieczny, starogardzcy dzielnicowi odwiedzili wczoraj jedną z miejscowych szkół. Podczas spotkania z młodzieżą, mundurowi omówili podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku. Policjanci ostrzegali również przed zagrożeniami, które mogą wystąpić w czasie spędzania wolnego czasu w domu, poza miejscem zamieszkania oraz nad wodą.

Dzielnicowi uczestniczyli w przedwakacyjnych spotkaniach z uczniami. Policjanci spotkali się z uczniami IV klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Starogardzie Gdańskim. Głównym celem mundurowych było kształtowanie wśród młodzieży bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku. Funkcjonariusze omówili przede wszystkim bezpieczne zachowania w ruchu drogowym oraz nad wodą. Przekazane zostały informacje dotyczące bezpiecznych kąpielisk. Ponadto funkcjonariusze mówili o tym, jak należy się zachować, gdy jesteśmy zaczepiani przez obcą osobę.

Wszyscy uczniowie biorący udział w spotkaniu z policjantami otrzymali poradnik dla rowerzystów – książeczkę sfinansowaną przez Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim. Wspólna lekcja z dzielnicowymi była również doskonałą okazją obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu. Takie przedwakacyjne zajęcia z mundurowymi od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych uczniów i młodzieży szkolnej.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY