Działania ratownicze na jeziorze Czarnoleskim

O godzinie 15:52 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie, że na Jeziorze Czarnoleskim wywróciła się łódka i prawdopodobnie jedna osoba znajduje się w wodzie....

O godzinie 15:52 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie, że na Jeziorze Czarnoleskim wywróciła się łódka i prawdopodobnie jedna osoba znajduje się w wodzie. Na miejsce dyżurny skierował niezbędne siły i środki, w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego Kościerzyna.

Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali w odległości ok. 60 metrów od brzegu wywróconą łódkę, której dziób wystawał ponad powierzchnię wody. Częściowo zatopionej łódki trzymał się mężczyzna nawołujący pomocy. Ratownicy zwodowali łódź i udali się na pomoc. Mężczyznę wyciągnięto z wody i na brzegu przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który dotarł w międzyczasie wraz z innymi zastępami na miejsce zdarzenia. Poszkodowany poinformował kierującego działaniem ratowniczym, że razem z nim na łodzi był jeszcze jeden mężczyzna, który w momencie wywrócenia się łodzi wpadł pod wodę. Ratownicy zwodowali kolejną łódź i prowadzili poszukiwania mężczyzny. Przeczesywali również brzeg jeziora.  Poszukiwania rozpoczęto od miejsca, w którym zastano mężczyznę z łodzią stopniowo poszerzając rejon. Na miejsce dojechała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego Kościerzyna, której nurkowie natychmiast przystąpili do działań ratowniczych. Poszukiwania trwały do zapadnięcia zmroku.

18 maja o godzinie 7:14 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w odległości około 50 m od brzegu widać ciało mężczyzny.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY