Drużyna Feniks Pesta Stargard wicemistrzem województwa

Drużyna Feniks Pesta Starogard wicemistrzem Województwa
Wspaniale zaprezentowali się stargardzcy zawodnicy Feniks Pesta Stargard podczas finału Zachodniopomorskiej Ligi Zapaśniczej dzieci. Zawody odbyły się 3.11.2018 w Polanowie k/Koszalina. Prawo startu w finale miały dzieci rocznika 2007 i młodsi, którzy w drodze eliminacji przeszli do wielkiego finału. Należy przypomnieć, iż zawodnicy Feniks Pesta Stargard bronili tytułu z roku 2017, gdzie wywalczyli mistrzostwo na hali Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Stargardzie.

Zawodnicy w roku 2018 w drodze eliminacji pokonali drużynę SPARTAKUSA Pyrzyce oraz WYSPIARZY Międzyzdroje, co dało im pierwsze miejsce w grupie. Zawodnicy walczyli w 10 kategoriach wagowych. Jeśli zawodnik wygrywa walkę, jest 1:0 dla drużyny. Kibice Stargardzkiego Klubu podeszli do zawodów profesjonalnie i bardzo ożywili zmagania młodych sportowców na macie. Zawodnicy stoczyli walki na bardzo wysokim poziomie. Swoją sportową postawą szczególnie wyróżnili się: Jakub Przybylski, Bartosz Kiszka i Olaf Rudnicki.

Pierwszy mecz w finale nasi zawodnicy rozegrali z AKS Białogard. Zakończył się wygraną stargardzkiej drużyny 6:4. To zwycięstwo pozwoliło powalczyć o złoty medal z drużyną gospodarzy ZKS Koszalin. Tutaj po bardzo emocjonujących pojedynkach Feniks Pesta Stargard ostatecznie uległ 7:3.

Drużynę FENIKS PESTA Stargard reprezentowali: Pawlikowska Maja, Kwarciak Mateusz, Zduniak Kamila, Grydziuszko Piotr, Gocół Łukasz, Basiak Adam, Sokołowski Kacper, Kiszka Bartosz, Danielewski Oliwier, Piechocka Nikola, Przybylski Jakub, Matwiejczyk Michał, Bluj Bartosz, Bryguła Sebastian, Rudnicki Olaf, Ślusarczyk Tymoteusz.

Trenerzy: Mariusz Kucharczyk Leszek Gocół, Kasia Przybylska oraz Krzysztof Mądrowski.

Kategorie
SportWiadomości
Komentarze
 • leszek
  9 listopada 2018 at 20:22
  Dodaj komentarz

  proszę o skorygowanie opisu…Feniks Pesta Stargard a nie Starogard . oskarżamy innych że mylą Starogard ze Stargardem a sami to samo robimy na naszym Starogardzkim profilu.

 • Dodaj komentarz

  *

  *

  POWIĄZANY