Dbamy o środowisko i ciepło

W Starostwie Powiatowym podpisana została umowa na termomodernizację Domu Pomocy Społecznej w Szpęgawsku wraz z modernizacją i usprawnieniem źródeł ciepła. – Bardzo się cieszymy na realizację tego projektu, bowiem...
W Starostwie Powiatowym podpisana została umowa na termomodernizację Domu Pomocy Społecznej w Szpęgawsku wraz z modernizacją i usprawnieniem źródeł ciepła.

– Bardzo się cieszymy na realizację tego projektu, bowiem ma on charakter ekologiczny, a dodatkowo jeśli chodzi o nasze jednostki, jest on innowacyjny – podkreśla Wicestarosta Patryk Gabriel. – Pompy ciepła, które będą instalowane w Szpęgawsku, to rozwiązanie, jakiego jeszcze nie mamy. 

Pompy ciepła to mniej więcej jeden do trzech, czyli na 1 kilowatogodzinę zużytą do pozyskania ciepła z ziemi, ma się wydajność 3 kilowatogodziny – zauważa Starosta Kazimierz Chyła.
Dom czeka na termomodernizację, a nowe źródło ciepła jest nam bardzo potrzebne – mówi Anna Szwedowska, dyrektor DPS w Szpęgawsku.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Handlowe „Stella”. Wartość tego przedsięwzięcia to 2,6 mln zł. W ramach zadania termomodernizacji zostanie poddany budynek dworku oraz pawilony, zamontowane zostaną pompy ciepła, wymienione będą okna, drzwi, grzejniki, instalacja, a także dojdzie do częściowego ocieplenia dachu. Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej wraz z modernizacją i usprawnieniem źródeł ciepła i energii na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Starogardu Gdańskiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego. W ramach projektu do modernizacji zaplanowano 10 budynków należących do Powiatu Starogardzkiego, w tym właśnie Dom Pomocy Społecznej w Szpęgawsku.

Dodajmy, że ta placówka jest największą tego typu na Pomorzu. Na co dzień mieszka w niej 216 osób. Jest to dom dla przewlekle psychicznie chorych.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY