„Czterech Twórców” w ODK

Drugi w tym roku wernisaż Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie odbył się 18 października w Osiedlowym Domu Kultury. Tym razem wystawa malarska podopiecznych domu nosi nazwę „Czterech Twórców”. Prowadzący...
Drugi w tym roku wernisaż Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie odbył się 18 października w Osiedlowym Domu Kultury. Tym razem wystawa malarska podopiecznych domu nosi nazwę „Czterech Twórców”.

Prowadzący wernisaż Tomasz Bednarczyk zaprosił na scenę dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie Irenę Macińską, która rozpoczęła od prezentacji głównych bohaterów prac. Opowiedziała trochę o życiu i pasjach Zdzisława Tichonowa, Marka Zblewskiego, Edmunda Malinowskiego oraz Ryszarda Mallisy.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak dużo osób przyszło i chce ten wieczór spędzić razem z nami. Szczególnie serdecznie witamy rodziny twórców. Na wystawie mogą Państwo zobaczyć jak kreatywnie pracują i co potrafią stworzyć – powiedziała dyrektor Irena Macińska.

Szczególne podziękowania otrzymała Katarzyna Mokwa, która zajmuje się malarstwem w pracowni terapii zajęciowej w Domu Pomocy Społecznej La Guardia w Starogardzie Gdańskim. To właśnie pod jej okiem artyści szlifują swój warsztat.

Oficjalnego otwarcia wernisażu dokonały Wioleta Strzemkowska-Konkolewska oraz kierownik Osiedlowego Domu Kultury Anna Karolina Sprengel. Gościom zaprezentowano film pt.: „Dzień z życia mieszkańców”, który przedstawiał codzienność w Domu Pomocy Społecznej La Guardia w Starogardzie Gdańskim (Filia DPS Rokocin), z którego pochodzi dwóch artystów prezentujących tego dnia swoje prace.

Po projekcji wszyscy udali się na salę, aby podziwiać obrazy na płótnie oraz specjalnie przygotowane na tę okazję „wypalanki w drewnie”. Podczas wydarzenia przedstawiono archiwalne zdjęcia z życia mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie wykonane przez Adama Iwanowskiego. Jak to bywa na wydarzeniach organizowanych przez DPS w Rokocinie, odbyła się również loteria z nagrodami. Zwycięzcom wręczono obrazy na płótnie autorstwa czterech bohaterów wieczoru.

Wystawę „Czterech Twórców” będzie można obejrzeć do 8 listopada 2019 r. w ODK przy ul. Reymonta 1 w Starogardzie Gdańskim.

Kategorie
KulturaWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY