Czasowe wyłączenia ruchu na drodze wojewódzkiej nr 222

Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, w związku z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 222 na odcinku Gdańsk – Starogard Gdański, w wyniku wystąpienia nieprzewidzianych warunków gruntowo-wodnych w najbliższych...
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, w związku z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 222 na odcinku Gdańsk – Starogard Gdański, w wyniku wystąpienia nieprzewidzianych warunków gruntowo-wodnych w najbliższych dniach nastąpi czasowe zamknięcie drogi w rejonie miejscowości Kleszczewo, Gołębiewo Wielkie oraz Siwiałka.

Policjanci informują, że w najbliższym dniach na remontowanej drodze wojewódzkiej nr 222 na odcinku Gdańsk – Starogard Gdański planowane są czasowe zamknięcia drogi, co skutkować będzie wstrzymaniem ruchu w obu kierunkach. Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, przyczyną takiego stanu rzeczy są warunki gruntowo-wodne i konieczność wykonania robót związanych z wgłębnym wzmocnieniem podłoża.

Planowane terminy zamknięcia drogi wojewódzkiej nr 222 to:

 • od 18.03.2019 (na okres około 2,5 miesiąca) miejscowość Gołębiewo Wielkie na długości ok. 100 metrów, początek za skrzyżowaniem ze światłami na Sobowidz jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego.
 • od 18.03.2019 (na okres około 4,5 miesiąca) miejscowość Siwiałka na długości ok. 300 metrów, początek za skrzyżowaniem z drogą gminną na Bojary jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego.
 • od 01.08.2019 (na okres około 3 miesięcy) miejscowość Siwiałka na długości ok. 100 metrów, początek przed miejscowością Siwiałka jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego.

Na czas całkowitego zamknięcia drogi objazd zostanie przeprowadzony drogami krajowymi nr S6, 91, 22 oraz autostradą A1 (jako alternatywa). Obecnie, ze względu na ważny interes społeczny, trwają rozmowy z Gminą Starogard Gdański, Starostwem Powiatowym w Pruszczu Gdańskim i PKS Starogard Gdański.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze
 • kobra47
  9 marca 2019 at 10:23
  Dodaj komentarz

  Skoro droga Nr.222 będzie zamknięta dla ruchu z powodu wykonawcy oraz Tych którzy ich wybrali to objazd autostradą A1 musi być bezpłatny.Patałachy już kilka lat robia na tej drodze a latem tam nikogo nie widać tylko kilku pracowników z łopatami i kilka wywrotek ,a to wina Urzędników którzy wybrali takiego wykonawcę,powinni ponieść odpowiedzialność za taki stan rzeczy wszystko co tanie nie jest dobre.

 • Dodaj komentarz

  *

  *

  POWIĄZANY