Ćwiczenia nad jeziorem Kałębie

W sobotę 21 lipca br. na jeziorze Kałębie w gminie Osiek odbyły się ćwiczenia ratownicze plutonu Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego „Ewakuacja”. Do ćwiczeń zadysponowano siły i środki krajowego systemu ratowniczo...
W sobotę 21 lipca br. na jeziorze Kałębie w gminie Osiek odbyły się ćwiczenia ratownicze plutonu Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego „Ewakuacja”.

Do ćwiczeń zadysponowano siły i środki krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego wchodzące w skład w/w plutonu w celu doskonalenia działań ratowniczych na akwenach wodnych, tj. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Starogardzie Gdańskim, Ochotnicze Straże Pożarne w Osieku, Siwiałce i Starogardzie Gdańskim pod dowództwem Komendy Powiatowej PSP Starogard Gdański. Celem ćwiczeń było sprawdzenie możliwości ewakuacji za pomocą łodzi będących w dyspozycji plutonu odwodowego.

Założenie ćwiczeń było następujące:
w odległości około 100 m od brzegu jeziora wywróciła się łódka z trzema osobami.

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…” organizowanej pod patronatem ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przeprowadzono pogadankę na temat bezpieczeństwa nad wodą z uczestnikami regat jachtów Morza Kociewskiego, które tego dnia odbywały się w Osieku.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY