Biały Louis Armstrong w Starogardzie

W czwartek (14 września) w starogardzkiej restauracji Browar przy ulicy Browarowej odbędzie się organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Jazzowej „Jazz Fan Club” koncert tria znakomitego muzyka Sergieja Kriuczkowa.  ...

W czwartek (14 września) w starogardzkiej restauracji Browar przy ulicy Browarowej odbędzie się organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Jazzowej „Jazz Fan Club” koncert tria znakomitego muzyka Sergieja Kriuczkowa.

 

Ten wokalista i trębacz w 1993 roku wystąpił na festiwalu we francuskim Le Havre. Występ tak się spodobał koneserom muzyki, że zyskał on przydomek „Białego Louis’a Armstronga”.

Na koncertach muzykowi towarzyszą: kontrabasista Jurij i pianista Marek Jurski. Repertuar zespołu stanowią światowe standardy muzyki swingowej, jazz tradycyjny, bossa nova, muzyka latynoamerykańska, przeboje muzyki rozrywkowej we własnych aranżacjach.

Sergiej Kriuczkow urodził się w 1966r. w Zaporożu na Ukrainie w rodzinie o bogatych tradycjach muzycznych. Pierwsze kroki na scenie muzycznej stawiał już w wieku 5 lat. Rozpoczął edukację w klasie trąbki. Zachwycony tym instrumentem już jako ośmiolatek z powodzeniem grał w orkiestrze dętej.W Szkole Muzycznej II Stopnia kontynuował naukę gry, tu też zakochał się w sztuce teatralnej. W 1985r. wraz z zespołem ”Karnawał” zdobył po raz pierwszy tytuł laureata w konkursie piosenki rozrywkowej. Został wyróżniony za charakterystyczny wokal w 1989r. na festiwalu w Doniecku.W 1991r. rozpoczął swoją karierę w zespole ”Dixie D” i rok później wyjechał do Polski. W 1993r. udał się do Niemiec gdzie kontynuował karierę, jednak w 1995r. wrócił do Polski na stałe. W 1997r. zdobył wraz z zespołem ”Riverboat Ramblers Swimg Orchestra” trzecie miejsce w konkursie jazzowym w Le Havre we Francji oraz Grand Prix publiczności. Obecnie Sergiej nadal koncertuje z ”Riverboat Ramblers”, zagrał również z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Bałtyciej na koncercie Stinga w 2011r.

 

Sergiej Kriuczkow  wznowił również karierę aktorską. Zagrał w takich filmach jak: ”Winter Vater”, ”Róża”, ”Syberiada Polska”, ”Jack Strong”. Poza tym zagrał również w spektaklu telewizyjnym ”Czarnobyl. Cztery dni w kwietniu” oraz w serialach ”M jak Miłość” i ”Barwy Szczęścia”.

Koncert w restauracji Browar rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp – 15 złotych.

Kategorie
KulturaWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY