BEZPIECZNE FERIE – POLICJANCI ROZPOCZYNAJĄ KONTROLE AUTOBUSÓW

Policjanci przygotowują się do wzmożonych działań podczas rozpoczynających się wkrótce ferii zimowych. W całej Polsce przygotowano punkty kontroli autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.Niezależnie od środka komunikacji...

Policjanci przygotowują się do wzmożonych działań podczas rozpoczynających się wkrótce ferii zimowych. W całej Polsce przygotowano punkty kontroli autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.
Niezależnie od środka komunikacji podróż powinna być dla wszystkich bezpieczna. Policjanci z drogówki będą monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc zimowego wypoczynku.

Mundurowi skoncentrują swoje działania zarówno na pilnowaniu porządku i bezpieczeństwa, jak i udzielaniu uczestnikom ruchu wszelkiej pomocy.
Szczególną uwagę zwrócą na przestrzeganie przez kierujących dozwolonych limitów prędkości, a także sposób przewożenia pasażerów oraz stan techniczny pojazdów.
Funkcjonariusze nie będą pobłażliwi dla tych, którzy rażąco naruszają przepisy. Niezależnie od pokonywanej odległości, kierujący powinien zawsze prowadzić pojazd tak, aby nie powodować zagrożenia dla innych uczestników ruchu.
Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. O przeprowadzenie takiej kontroli do policji zwracają się zarówno rodzice, jak i dyrekcje szkół i przedszkoli. Niejednokrotnie w sprawie skontrolowania jednego autokaru otrzymujemy czasami po kilkanaście telefonów. Chęć sprawdzenia pojazdu oraz trzeźwości kierowcy zgłasza policjantom coraz więcej rodziców, opiekunów i organizatorów wycieczek.

Należy jednak pamiętać o tym, aby wcześniej zgłosić termin planowanego wyjazdu. Najlepiej uczynić to z kilkudniowym wyprzedzeniem. W przypadku starogardzkiej komendy należy dzwonić pod niżej wymienione numery telefonów:

Od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-13:00
 * tel. 4774 27 217 lub 4774 27 218 – Wydział Ruchu Drogowego.

W pozostałych dniach i godzinach:
 * tel. 4774 27 222 Oficer Dyżurny KPP w Starogardzie Gdańskim.

W związku z wyraźnym wzrostem liczby zgłaszanych kontroli autokarów bezpośrednio przed wyjazdami zorganizowanych grup wycieczkowych policjanci wyznaczyli miejsce stałej kontroli. Mieści się ono na ulicy Danusi w Starogardzie Gdańskim, parking naprzeciwko Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Policjanci apelują, aby potrzebę kontroli zgłaszać na minimum 3 dni przed datą wyjazdu. Funkcjonariusze sprawdzą między innymi stan trzeźwości kierowcy, a także to, czy jest wypoczęty i ma odpowiednie uprawnienia. Szczególną uwagę zwrócą na stan techniczny pojazdu. Policjanci ze starogardzkiej drogówki, jak co roku w okresie przedwakacyjnym przeprowadzają wzmożone kontrole autokarów. Każdy skontrolowany kierowca otrzyma od funkcjonariuszy sprawozdanie z przeprowadzonej kontroli, które będzie mógł okazać organizatorowi wycieczki.


Warto wiedzieć, że dzięki stronie internetowej https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ <https://bezpiecznyautobus.gov.pl/
każdy rodzić może uzyskać podstawowe informacje na temat autobusu, jakim będzie podróżowało jego dziecko. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego autokaru otrzymamy raport, w którym podana będzie marka autobusu, jego przebieg i rok produkcji, liczba miejsc oraz informacja o ostatnim badaniu technicznym i polisie OC.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY