Akrobatyczny sukces

Podczas czerwcowych Mistrzostw Polski Juniora młodszego w akrobatyce sportowej w Chorzowie dwójka męska Antoni Gryniuk i Paweł Kraiński zajęli II miejsce. 17 sierpnia tego sukcesu pogratulował im Prezydent Miasta...
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podczas czerwcowych Mistrzostw Polski Juniora młodszego w akrobatyce sportowej w Chorzowie dwójka męska Antoni Gryniuk i Paweł Kraiński zajęli II miejsce. 17 sierpnia tego sukcesu pogratulował im Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Młodzi zawodnicy odwiedzili włodarza razem ze swoją trenerką, a zarazem wiceprezesem UKS „Kociewie”, w którym trenują Agnieszką Szwedą-Princ.

– Jako prezydent Starogardu, skąd się wywodzicie, jestem z Was dumny. Osiągnęliście bardzo wiele, a wiem, że zamierzacie rozwijać się nadal. Takie osoby jak Wy są uosobieniem przyświecającego naszemu miastu hasła „Tu rodzą się gwiazdy” – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

– Antek i Paweł są bardzo „startowi”. To znaczy występy w zawodach, czy konkursach ich napędzają. Doskonale radzą sobie ze stresem. Podczas przygotowań zdarzają się trudne momenty, a czasem nawet chwile zwątpienia, ale szybko się po nich w naszym klubie podnosimy. W dużej mierze jest to zasługa rodziców naszych zawodników – mówiła Agnieszka Szweda-Princ.

W tych samych zawodach w Chorzowie, w których wystartowali Paweł Kraiński i Antoni Gryniuk udział brały również zawodniczki starogardzkiego UKS „Kociewie”: trójka kobiet w składzie: Amelia Dembicka, Oliwia Lis oraz Emma Ślusarczyk; dwójka kobiet: Zuzanna Kottlewska z Martyną Reszką i Oliwia Lis z Martą Jaworską oraz dwójka mieszana: Marta Jaworska z Pawłem Kraińskim, którzy zajęli podczas tych mistrzostw 5. miejsce. Trenerami wspomnianych zawodników są Agnieszka Szweda-Princ i Jarosław Dahm.

– Paweł i Antek jako duet zawsze radzili sobie świetnie. Teraz zaczynają odbiegać od siebie wzrostem, dlatego obaj zaczynają trenować w dwójkach mieszanych. Jednak mimo tego, jeszcze przez najbliższy rok na pewno będą ćwiczyć wspólnie, bo myślę, że mają spore szanse na kolejne sukcesy – podsumowała trener akrobatyki sportowej i wiceprezes UKS „Kociewie” Agnieszka Szweda-Princ.

Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY