100. rocznica urodzin Jana Pawła II

18 maja 1920 roku, czyli sto lat temu w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, największy z Polaków, który zmienił oblicze świata i kościoła. Jako Jan Paweł II nauczał o...
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
18 maja 1920 roku, czyli sto lat temu w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, największy z Polaków, który zmienił oblicze świata i kościoła. Jako Jan Paweł II nauczał o pokoju, wzajemnym szacunku i przykazaniu miłości.

100. rocznicę urodzin Wielkiego Rodaka upamiętnili Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert, składając wiązankę kwiatów przy pomniku Jana Pawła II.

Historia życia Karola Wojtyły to wielowątkowa opowieść o artyście, filozofie, duszpasterzu, wychowawcy młodzieży oraz polityku o wielkim wpływie na kształt dzisiejszego świata. Jan Paweł II odbył 104 podróże apostolskie przemierzając cały świat. Odwiedził 129 narodów.

Polacy i Polska stanowili bardzo ważną część jego życia. Do naszej Ojczyzny odbył dziewięć pielgrzymek. Przyjeżdżał zawsze z konkretnym przesłaniem dostosowanym do aktualnie panującej sytuacji religijnej i politycznej.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY