Nowoczesne sprzęty informatyczne w szpitalu

W Kociewskim Centrum Zdrowia  zakończyła się  budowa nowej infrastruktury IT oraz przygotowanie zasobów teleinformatycznych do realizacji drugiej części projektu unijnego, tj. wdrożenia zintegrowanego systemu informatycznego. Najważniejszym elementem zadania była...
W Kociewskim Centrum Zdrowia  zakończyła się  budowa nowej infrastruktury IT oraz przygotowanie zasobów teleinformatycznych do realizacji drugiej części projektu unijnego, tj. wdrożenia zintegrowanego systemu informatycznego.

Najważniejszym elementem zadania była rozbudowa platformy tak aby zapewnić niezawodność i wysoką dostępność systemu medycznego. Mowa tutaj m. in. o 5 serwerach, macierzy dyskowej, urządzeniach sieciowych i zabezpieczających, które zapewnią sprawny i szybki dostęp użytkowników do funkcji systemu oraz e-pacjenta.

W ramach projektu unijnego, którego wartość wynosi blisko 3.8 mln zł, do szpitala trafiło 75 zestawów komputerowych, w tym 10 komputerów  przenośnych, 10 urządzeń mobilnych, 32 urządzenia wielofunkcyjne, które pozwoliły na dostosowanie sprzętu informatycznego do wymogów aplikacji medycznych.  Dodatkowo Szpital wyposażony został w infokioski z ekranem dotykowym oraz elektroniczne tabliczki informacyjne, które mają za zadanie ułatwić pacjentom dostęp  do informacji .

To ważny krok i konsekwentne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom poprzez poprawę jakości świadczonych usług medycznych  przez Kociewskie Centrum Zdrowia – mówi Patryk Gabriel, członek Zarządu Powiatu Starogardzkiego. –  Poprzez wprowadzenie systemu informatycznego, pod który należało w pierwszej kolejności przygotować infrastrukturę informatyczną, lekarze zyskają możliwość zlecenia badań laboratoryjnych i diagnostycznych bezpośrednio przez system komputerowy bez konieczności tworzenia w tym celu dodatkowej dokumentacji w formie papierowej. Kolejnym efektem będzie możliwość natychmiastowego przesyłu informacji o pacjencie między poszczególnymi oddziałami szpitala, co znacznie przyspieszy proces diagnostyczny. Pacjenci zaś będą mogli zarejestrować on-line, co nie tylko wyeliminuje konieczność osobistego pojawienia się w szpitalu, ale także skróci znacznie czas oczekiwania na wizytę. Dodatkowo uruchomiona infolinia telefoniczna ułatwi pacjentom dostęp do informacji.

– Informatyzacja medyczna naszego szpitala poprawi komunikację pomiędzy kadrą medyczną, lekarzami, pielęgniarkami oraz pacjentem – wyjaśnia lek. Robert Wierzba, Naczelny Lekarz Kociewskiego Centrum Zdrowia  – Dodatkowo także usprawni komunikację pomiędzy lekarzami z innych ośrodków, którzy będą mogli mieć wgląd w dokumentację medyczną a co za tym idzie szybciej diagnozować i leczyć pacjentów.

Podjęte działania wprowadziły zmianę w architekturze IT i sposobie zabezpieczenia danych medycznych, co w pełni gwarantuje możliwość wdrożenia procesów elektronicznej dokumentacji medycznej i integracji z systemami centralnymi.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze
  • baran
    25 września 2018 at 16:04
    Dodaj komentarz

    trzy dzięciły patrzą jak sroka w gnat. Tercet powiatowy – kopa na koniec kadencji za łzy innych

  • Dodaj komentarz

    *

    *

    POWIĄZANY