XII Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

 W Centrum Historyczno-Edukacyjnym w miejscowości Frąca odbył się turniej wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym pn. „Wypadek to nie przypadek”. Już po raz 12 uczniowie szkół podstawowych z powiatu...
 W Centrum Historyczno-Edukacyjnym w miejscowości Frąca odbył się turniej wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym pn. „Wypadek to nie przypadek”. Już po raz 12 uczniowie szkół podstawowych z powiatu starogardzkiego mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie.

22 maja br. w Centrum  Historyczno-Edukacyjnym w miejscowości Frąca odbył się XII Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym pn.”Wypadek to nie przypadek”. Członkiem jury byli policjanci ze starogardzkiej drogówki, którzy bacznie przyglądali się zmaganiom poszczególnych zespołów.

Do wspólnej rywalizacji stanęło 8 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z powiatu starogardzkiego. Uczniowie musieli zaliczyć test wiedzy ze znajomości zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego oraz zaprezentować swoje umiejętności praktyczne pokonując prawidłowo slalom rowerem. Tor przeszkód pokazywał, jak wspaniale ci młodzi ludzie opanowali jednoślad. Ważna była precyzja, koncentracja, umiejętność zachowania równowagi oraz oczywiście opanowanie stresu. Rywalizacja była zacięta, każdy z uczestników starał się bezbłędnie przejechać slalom i przekazać rower kolejnemu przedstawicielowi drużyny. Umiejętności praktyczne oraz wiedza z zakresu obowiązujących przepisów ruchu drogowego jaką reprezentowali przedstawiciele poszczególnych drużyn była wyrównana i na bardzo wysokim poziomie.

Wśród drużyn reprezentujących szkoły podstawowe bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci PSP w Kokoszkowach, którzy uzyskując największą liczbę punktów zajęli I miejsce. Na II miejscu ex aequo uplasowały się zespoły reprezentujące Szkoły Podstawowe w Kopytkowie i w Smętowie Granicznym. III miejsce zdobyli uczniowie PSP w Brzeźnie Wielkim. Policjanci gratulują zwycięskim drużynom.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY