Świętuj ze szwoleżerami

W niedzielę 12 czerwca Szwadron Kawalerii 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczystości z okazji Święta Pułkowego. Już po raz 16 wspólnie z mieszkańcami będziemy obchodzić Święto...

W niedzielę 12 czerwca Szwadron Kawalerii 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczystości z okazji Święta Pułkowego.

Już po raz 16 wspólnie z mieszkańcami będziemy obchodzić Święto Kawalerii w Starogardzie Gdańskim. W uroczystościach wezmą udział oddziały konne Szwadronu Kawalerii WP oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej.

O godzinie 12.00 w kościele pw. św. Wojciecha odbędzie się msza św. w intencji poległych szwoleżerów z udziałem Wojska Polskiego i Kawalerii Ochotniczej.
O tej samej porze w starogardzkim Stadzie Ogierów, otwarta zostanie ekspozycja sprzętu wojskowego. Po raz pierwszy uroczystość przyjmie wymiar inny niż w latach poprzednich. Zaprezentowany zostanie potencjał Sił Zbrojnych RP oraz wojsk międzynarodowego komponentu NATO.

Natomiast o godz. 14.30 organizatorzy zapraszają, do Stada Ogierów, na coroczny Festyn Kawaleryjski. Będzie można zobaczyć w akcji ciężki sprzęt wojskowy jak i historyczne rarytasy. Z pewnością wszystkim spodobają się zaplanowane widowiskowe pokazy: musztry paradnej, władania białą bronią konno. W programie nie zabraknie inscenizacji, przygotowanych przez grupy rekonstrukcyjne, oddziały szwoleżerów i ułanów, a także współczesnych żołnierzy. Czas umili wojskowa orkiestra, a treściwa grochówka doda odwiedzającym energii i smaku. Święto Kawalerii potrwa do godz. 18.30.

Partnerem Święta Kawalerii jest Totalizator Sportowy – właściciel marki LOTTO.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY