STAROGARDZCY KRYMINALNI ZABEZPIECZYLI ZNACZNĄ ILOŚĆ NARKOTYKÓW

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim doprowadzili do swojej jednostki 31-latka, który przewoził autem blisko 300 gramów mefedronu. Dodatkowo w mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny, policjanci zabezpieczyli kolejne środki...

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim doprowadzili do swojej jednostki 31-latka, który przewoził autem blisko 300 gramów mefedronu. Dodatkowo w mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny, policjanci zabezpieczyli kolejne środki odurzające.

Wskutek podjętej interwencji funkcjonariusze przejęli łącznie blisko 6 kilogramów marihuany oraz ponad kilogram mefedronu. Mężczyzna usłyszy teraz zarzuty dotyczące posiadania oraz handlu środkami odurzającymi w znacznej ilości. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za popełnienie tego przestępstwa przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
W środę po południu kryminalni, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali do kontroli drogowej 31-latka kierującego volkswagenem. Z informacji, jaką posiadali funkcjonariusze, wynikało, że legitymowany mieszkaniec powiatu starogardzkiego handluje środkami odurzającymi. W czasie rozmowy z policjantami mężczyzna wykazywał wyraźne oznaki zdenerwowania. Podczas przeszukania samochodu, pod siedzeniem pasażera, kryminalni znaleźli reklamówkę, w której znajdowały się dwa worki z mefedronem.
31-latek został zatrzymany, a policjanci niezwłocznie przeszukali jego mieszkanie. Wskutek podjętej interwencji funkcjonariusze zabezpieczyli plastikowe wiadra oraz karton, w których znajdowało się łącznie blisko 6 kilogramów suszu roślinnego oraz ponad kilogram białego proszku. Policyjny tester wykazał, że była to marihuana i mefedron. Dodatkowo  funkcjonariusze przejęli znalezioną w mieszkaniu precyzyjną wagę, zgrzewarkę do folii oraz 10 tys. zł w gotówce. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie śledczy przeprowadzą z jego udziałem dalsze czynności procesowe. Zabezpieczony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy, pozwoli na przedstawienie zarzutów dotyczących handlu oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Mundurowi apelują do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, aby pamiętały, że są to środki odurzające i każde ich zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na użycie tego typu środków. Nigdy nie wiemy, jak nasz organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY