Ruszył nowy projekt medialny

Starogardzianie wiedzą, gdzie znajduje się Osiedlowy Dom Kultury przy ul. Reymonta 1. Od 7 lat na pierwszym piętrze tego budynku swoją redakcję ma Magazyn VERIZANE, portal 24STAROGARD.PL, a od...

Starogardzianie wiedzą, gdzie znajduje się Osiedlowy Dom Kultury przy ul. Reymonta 1. Od 7 lat na pierwszym piętrze tego budynku swoją redakcję ma Magazyn VERIZANE, portal 24STAROGARD.PL, a od roku Reporter Kociewia. Teraz przyszła kolej na nasz kolejny projekt medialny, którym jest STUDIO 83-200.

STUDIO 83-200 to nowy projekt grupy osób związanych w większym i mniejszym stopniu z mediami. Ze względu na rozmaitą tematykę naszych programów skierowany jest do różnych odbiorców. – Dotychczas studio naszej redakcji było wykorzystywane do działań portalu 24STAROGARD.PL. Realizowaliśmy także materiały filmowe na poszczególne gale rozdania Pozytywek, czyli jak wskazuje już sama nazwa, nagród przyznawanych ludziom o pozytywnym nastawieniu do otoczenia. Blisko dwa lata temu uznałem, że fajnie byłoby zrealizować projekt telewizyjny, który prezentowałby ciekawe inicjatywy oraz ludzi z naszego regionu. Ponad rok temu rozpoczęliśmy remont samego studia. Przygotowywaliśmy czołówki programów, które chcemy prezentować naszym odbiorcom – mówi Krzysztof Łach, pomysłodawca i szef STUDIA 83-200.

– Od początku chciałem, aby redakcję tworzyła jak najszersza grupa osób, stąd też starałem się przekonać do współpracy osoby, które dzięki swoim umiejętnościom i doświadczeniu poradzą sobie w poszczególnych cyklach. Co dla mnie ważne, cechy ich osobowości idealnie pasują do mojej wizji, dzięki czemu tworzymy fajną grupę, w której są osoby pomysłowe oraz otwarte na nowe inicjatywy. Jestem po kolejnych rozmowach i wszystko wskazuje na to, że nasza redakcja sukcesywnie będzie się powiększać.

W założeniu STUDIO 83-200 kierować ma swoje produkcje do szerokiej grupy odbiorców, dlatego realizować będziemy programy o rozmaitej tematyce. Pierwszy został wyemitowany w minioną sobotę (można obejrzeć go na kanale YouTube i Facebooku).

Program „Nafeedowani popkulturą” zainteresować powinien szczególnie młodzież. Prowadzący go Nikodem Osnowski jest miłośnikiem gier komputerowych. Będzie więc opowiadał o grach, ale także o filmach i serialach najchętniej oglądanych przez młodzież. Nikodem to młody człowiek z głową pełną zaskakujących pomysłów, a więc można się spodziewać ciekawych programów. Swoją premierę miał też już program „Benestrofy kobiet”, a bohaterką była pisarka Anna Sakowicz. Dorota Bury, która prowadzi program, jak mało kto z wielką swobodą i klasą rozmawia z kobietami. Warto się wsłuchać w to, co mają do powiedzenia.

Co jeszcze będzie można obejrzeć na naszym kanale? Dla miłośników motoryzacji przygotowaliśmy już pierwsze odcinki programu „Stacja Motoryzacja”, którego gospodarzem jest Wojciech Grochocki. Jestem przekonany, że dużym zainteresowaniem cieszyć się będzie wśród naszych odbiorców „Wehikuł czasu”, w którym archiwalne materiały wideo będą przeplatane komentarzami Piotra Ossowskiego i Adama Doringa. Ich poczucie humoru i dystans do siebie powinny dać wybuchową mieszankę.

Dla fanów sportu będzie „Sekcja sportowa”, a dla miłośników kultury „Coolturalni”. Sprawy bieżące będą omawiane w programie „Rozmowy na każdy temat”, a reportaże z najważniejszych wydarzeń będziemy prezentować w ramach cyklu „Studio objazdowe”. We wrześniu chcemy ruszyć z programem „Słownikarnia malucha”, w którym bohaterami będą dzieci.

– Jesteśmy też w trakcie przygotowywania kolejnych produkcji tematycznych, które mam nadzieję będą ciepło przyjęte przez naszych odbiorców. Na lokalnym rynku medialnym to zupełnie inny format. Zdajemy sobie sprawę z pewnych niedociągnięć technicznych, ale postaramy się je sukcesywnie niwelować. Prosimy więc o wyrozumiałość – mówi Krzysztof Łach.

STUDIO 83-200 można oglądać na YouTubie. Wszelkie informacje dotyczące naszych działań znajdziecie Państwo także na profilu na Facebooku.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY