Poznaliśmy „Mecenasów i Przyjaciół Kultury” za rok 2021

Największe „hity” muzyki operowej usłyszała starogardzka publiczność 5 marca w kinie „Sokół, podczas koncertu pn. „Piękne i Bestia”. Muzyczny wieczór, był również okazją do podziękowania i wyróżnienia tytułami „Mecenas...

Największe „hity” muzyki operowej usłyszała starogardzka publiczność 5 marca w kinie „Sokół, podczas koncertu pn. „Piękne i Bestia”. Muzyczny wieczór, był również okazją do podziękowania i wyróżnienia tytułami „Mecenas Kultury” i „Przyjaciel Kultury” – firmom, które w 2021 roku znacząco wspomogły organizację wydarzeń kulturalnych Starogardzkiego Centrum Kultury.

Wydarzeń artystyczno-kulturalnych, które odbyły się w naszym mieście w minionym roku nie byłoby tak wiele, gdyby nie wsparcie Mecenasów i Przyjaciół Kultury. Dyrektor SCK, Ewa Roman oraz Maciej Kalinowski, zastępca prezydenta miasta, w imieniu wszystkich współpracowników i mieszkańców Starogardu podziękowali darczyńcom i patronom, którzy przez cały 2021 rok wspierali działania instytucji. Każdy z nich otrzymał podziękowania przygotowane przez plastyków z Galerii A.

Mecenasi Kultury 2021
W podziękowaniu za otwartość i życzliwość dla inicjatyw kulturalnych wyróżnienie „Mecenas Kultury 2021” otrzymały firmy:
-Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary Las” Sp. z o. o.,
-Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „STARKOM” Sp. z o.o.,
-Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „STAR-WiK” Sp. z o.o.,
-Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „Broker” Sp. z o. o.,
-Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA.

Wśród „Przyjaciół Kultury 2019” znaleźli się:
-Hipermarket „Carrefour” Starogard Gd.,
-GAMA Sp. z. o. o.,
-Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „OWSIAK”.

Podziękowano również służbom mundurowym: Straży Miejskiej, Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim, za dbanie o bezpieczeństwo podczas imprez organizowanych przez SCK.

Wydarzenie było przeplatane porywającym show muzycznym pn. „Piękne i Bestia”. Projekt stworzony przez czworo przyjaciół: Sylwię Pietrzak – mezzosopran, Karolina Sołomin – sopran, Annę Parysz-Liubajeva – sopran, oraz Przemka Radziszewskiego – tenor.  Wszyscy muzycy biorący udział w projekcie są absolwentami Akademii Muzycznych, co zapewniło najwyższą jakość w sferze muzycznej i artystycznej. Artyści wykonali między innymi takie utwory jak „O mio babbino caro”, „E lucevan le stelle”, „Habanera” czy „Libiamo”. Z muzyki operetkowej publiczność starogardzka usłyszała między innymi arie i duety z „Księżniczki Czardasza”, „Hrabiny Maricy” czy „Wesołej wdówki”. Nie zabrakło również songów z najznakomitszych musicali „Cats”, „Les Misérables”, „Cabaret”, „West Side Story”. Podczas koncertu zabrzmiały również znane i uwielbiane przez publiczność piosenki rozrywkowe zaaranżowanych klasycznie „Vivo per lei”, „The prayer” czy „Perfect symphony”.

Imprezę poprowadził Łukasz Rocławski.

Organizator: Starogardzkie Centrum Kultury
Partner: Starogard Gdański
Sponsorzy: Biotrans Dobrovolscy, Restauracja „Witches”

Kategorie
KulturaWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY