POLICJANCI ZLIKWIDOWALI WYTWÓRNIĘ METAKLEFEDRONU I ZATRZYMALI CZTERY OSOBY.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku we współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, zlikwidowali na terenie powiatu starogardzkiego wytwórnię metaklefedronu i zabezpieczyli substancje, z...

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku we współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, zlikwidowali na terenie powiatu starogardzkiego wytwórnię metaklefedronu i zabezpieczyli substancje, z których można otrzymać ponad 100 tysięcy porcji tego narkotyku o czarnorynkowej wartości 800 tysiąca złotych oraz półprodukty, które miały służyć do dalszej produkcji tego środka odurzającego. Funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby trudniące się nielegalną produkcją narkotyków. W prokuraturze podejrzani usłyszeli zarzuty wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz wprowadzania ich do obrotu. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.


Kryminalni z komendy miejskiej podczas prowadzonych działań ustalili miejsce, w którym mogą być produkowane narkotyki. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że nielegalne laboratorium znajduje się w jednej z miejscowości na terenie powiatu starogardzkiego. W minioną sobotę kryminalni wspólnie z policjantami ze Starogardu Gdańskiego weszli na teren tej posesji.

W budynku mieszkalnym znajdowała się linia technologiczna służąca do produkcji metaklefedronu. Policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju urządzenia takie jak beczki, grzałki, zawory, wentylatory. Funkcjonariusze przejęli także środki chemiczne, które zostały przekazane do badań. Biegły we wstępnej opinii określił, że z zabezpieczonych substancji można by uzyskać 16 kilogramów metaklefedronu, co stanowi 100 tysięcy porcji o czarnorynkowej wartości 800 tysiąca złotych. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli i przekazali biegłemu do badań półprodukty, które miały być wykorzystane do produkcji kolejnych kilogramów substancji psychotropowej.
Do sprawy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 23 do 27 lat. Podejrzani to mieszkańcy województwa pomorskiego oraz województwa kujawsko – pomorskiego. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz wprowadzania ich do obrotu. Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.
 Przestępstwo wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz wprowadzania ich do obrotu zagrożone jest karą od 3 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY