Policjanci zatrzymali złodzieja i pasera

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który pod przykryciem nocy, okradł jedną z miejscowych posesji. Śledczy ustalili także personalia drugiego złodzieja. Straty spowodowane przez ten przestępczy duet, oszacowane zostały...

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który pod przykryciem nocy, okradł jedną z miejscowych posesji. Śledczy ustalili także personalia drugiego złodzieja. Straty spowodowane przez ten przestępczy duet, oszacowane zostały na ponad 3 tys. zł. Funkcjonariusze doprowadzili również do komendy pasera, który zakupił po zaniżonej cenie skradziony z posesji rower.

W połowie sierpnia br. dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży mienia. Do zdarzenia miało dojść w nocy na przełomie lipca i sierpnia br. na terenie jednej z miejscowych posesji. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że w wyniku tego przestępstwa skradziono markową piłę spalinową, rower, podnośnik i prostownik samochodowy oraz kosę elektryczną o łącznej wartości ponad 3200 zł. Funkcjonariusze przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Sprawą zajęli się starogardzcy kryminalni, którzy wczoraj zatrzymali 24-letniego złodzieja. Funkcjonariusze ustalili również personalia drugiego ze sprawców oraz dotarli do pasera, który po zaniżonej cenie zakupił skradziony z posesji rower. W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci odzyskali utracony w wyniku kradzieży jednoślad oraz przedstawili zarzuty paserowi. Dzisiaj śledczy przesłuchają 24-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego. Mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży. W najbliższym czasie podejrzani staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwa, a odzyskany przez funkcjonariuszy rower niebawem wróci do swojego właściciela.

Za kradzież mienia oraz przestępstwo paserstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY