Policjanci zatrzymali kierowcę, który znacznie przekroczył prędkość i miał cofnięte uprawnienia

Starogardzka drogówka zatrzymała do kontroli drogowej kierowcę, który w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna wykazał się całkowitym brakiem wyobraźni, przekraczając dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 74...

Starogardzka drogówka zatrzymała do kontroli drogowej kierowcę, który w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna wykazał się całkowitym brakiem wyobraźni, przekraczając dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 74 km/h. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 23-latek ma już odebrane prawo jazdy.

Wczoraj przed południem funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, którzy znacznie przekroczyli obowiązującą w terenie zabudowanym prędkość. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej w miejscowości Lipinki Królewskie.

Jak wykazał policyjny radar, 23-letni mieszkaniec gminy Lubichowo poruszał się z prędkością, aż 124 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o 74 km/h. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Zostały mu one zatrzymane przez starostę pod koniec 2020 roku w związku z przekroczeniem dozwolonej liczby punktów karnych.

Za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, policjanci nałożyli na 23-latka mandat karny w wysokości 500 zł.

Z przedmiotowej kontroli funkcjonariusze sporządzili również dokumentację dotyczącą podejrzenia popełnienia przestępstwa drogowego z art. 180a kk, czyli kierowania pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Za takie zachowanie sprawcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto, w takim przypadku sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas od 1 roku do nawet 15 lat.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY