POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD 1,5 KILOGRAMA NARKOTYKÓW

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość narkotyków. W wyniku przeprowadzonych przeszukań policjanci zabezpieczyli ponad 1,5 kilograma środków odurzających. Podejrzewany 25-latek został doprowadzony do komendy i...

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość narkotyków. W wyniku przeprowadzonych przeszukań policjanci zabezpieczyli ponad 1,5 kilograma środków odurzających. Podejrzewany 25-latek został doprowadzony do komendy i jeszcze dziś usłyszy zarzuty. Za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia.
W środę 4 maja br. policjanci ze Starogardu Gdańskiego doprowadzili do swojej jednostki 25-latka podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy na widok funkcjonariuszy podjął próbę ucieczki. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w gminie Kaliska. Policjanci natychmiast ruszyli w kierunku uciekającego mężczyzny. Po krótkim pościgu okazało się, że uciekał on z zawiniętym w kurtce pakunkiem. Jak się okazało, był to worek strunowy z suszem roślinnym. Badanie testerem wykazało, że była to marihuana.
Dodatkowo w czasie przeszukania w miejscu zamieszkania 25-latka, pracujący nad tą sprawą kryminalni, znaleźli kolejne środki odurzające. Śledczy zabezpieczyli łącznie ponad 1,5 kilograma marihuany oraz ponad 100 gramów amfetaminy. W mieszkaniu znajdowały się również precyzyjne wagi elektroniczne  oraz znaczna ilość gotówki, którą funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłej kary.
Mieszkaniec Kociewia został doprowadzony do starogardzkiej komendy, gdzie spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Jeszcze dziś śledczy przedstawią podejrzewanemu mężczyźnie zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości środków odurzających. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to przestępstwo karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Poza tym, śledczy za pośrednictwem prokuratury, będą wnioskować do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY