POLICJANCI PRZEDSTAWILI ZARZUTY ZA POSTRZELENIE PSA

Starogardzcy policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące postrzelenia psa. Do zdarzenia doszło w czasie minionego weekendu nad jeziorem w miejscowości Zduny. W przedmiotowej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 72-letniego mężczyznę. W minioną...

Starogardzcy policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące postrzelenia psa. Do zdarzenia doszło w czasie minionego weekendu nad jeziorem w miejscowości Zduny. W przedmiotowej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 72-letniego mężczyznę.


W minioną sobotę wieczorem do Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zgłosił się mężczyzna, który poinformował o postrzeleniu swojego psa. Do zdarzenia doszło około południa 14 stycznia br. na drodze gruntowej w pobliżu jeziora w miejscowości Zduny. Policjanci przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt. Mundurowi ustalili wstępne okoliczności i przebieg tego zdarzenia. Strzał, który ranił zwierzę, padł w czasie gdy właściciel czworonoga przebywał z nim na spacerze. Rannemu psu jeszcze tego samego dnia udzielona została pomoc weterynaryjna.

Wczoraj śledczy zatrzymali w tej sprawie 72-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego. Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Jak ustalili pracujący nad tą sprawą policjanci, myśliwy, który oddał strzał, posiadał zezwolenie wymagane na posiadanie broni. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów dotyczących znęcania.  Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY