Policjanci apelują o ostrożność podczas wizyt na cmentarzach

Od piątku 29 października policjanci z Pomorza rozpoczynają coroczną akcję „Znicz”. Prowadzone na drogach oraz w rejonie cmentarzy działania potrwają do wtorku 2 listopada. W tym okresie nad naszym...

Od piątku 29 października policjanci z Pomorza rozpoczynają coroczną akcję „Znicz”. Prowadzone na drogach oraz w rejonie cmentarzy działania potrwają do wtorku 2 listopada. W tym okresie nad naszym bezpieczeństwem czuwać będzie większa, niż zwykle liczba funkcjonariuszy prewencji i ruchu drogowego. Wszystko po to, abyśmy mogli bezpiecznie odwiedzić groby naszych bliskich.

W najbliższych dniach możemy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach i w rejonie cmentarzy. Policjanci, którzy niebawem rozpoczną kolejną akcję „ZNICZ” już teraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w drodze na cmentarz.

Czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych – porządki na grobach, zakupy, a także często odległe podróże to okres, w którym my sami szczególnie musimy zadbać o własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy o tym, aby w czasie porządkowania grobów nie zabierać ze sobą na cmentarz wartościowych przedmiotów oraz większej gotówki. Pilnujmy swoich torebek i saszetek z dokumentami, bo okazja czyni złodzieja.

Odwiedzając groby bliskich warto sprawdzić w lokalnej prasie lub intrenecie, jak będzie wyglądała organizacja ruchu w pobliżu cmentarzy. Ułatwi nam to bezkolizyjne dotarcie do celu. Podczas podróży uważnie patrzmy na znaki i stosujmy się do sygnałów dawanych przez policjantów, którzy w tych dniach częściej niż zwykle będą kierować ruchem. Pamiętajmy o tym, aby zawsze dostosować prędkość do warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Nie zapominajmy o włączeniu wymaganych przepisami świateł i zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Za kierownicę siadajmy trzeźwi, a jadące z nami dzieci niech podróżują w fotelikach.

Biorąc pod uwagę mogące wystąpić problemy z parkowaniem w pobliżu nekropolii, policjanci radzą w tych dniach pozostawić auto i na cmentarz udać się pieszo lub skorzystać z komunikacji publicznej.

Na dyskomfort poruszania się w tym czasie po drogach wpływać będą również zmienne warunki pogodowe i duża liczba pieszych w rejonach cmentarzy. Policjanci będą jednak czuwać nad zapewnieniem płynności ruchu, a polecenia funkcjonariuszy w zakresie parkowania lub zakazu wjazdu pomogą w sprawnym i bezpiecznym dojechaniu oraz powrocie z cmentarzy.

Warto pamiętać o tym, że nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy głównie od nas samych. Na drodze musimy być czujni i przewidujący.

Przed wyjazdem na groby pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu naszego auta oraz prawidłowym zabezpieczeniu mieszkania. Poprośmy zaufanych sąsiadów, którzy pozostają w domu, aby zwrócili uwagę na osoby obce przebywające na terenie naszej posesji.

Parkując samochód przed cmentarzem nie zostawiajmy w nim na widoku żadnych wartościowych przedmiotów.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY