OKRADŁ ROWEROWEGO PIT STOP-A I DZIĘKI WSPÓŁPRACY SŁUŻB STANIE PRZED SĄDEM.

W czasie minionego weekendu, dzięki dobrej współpracy policji ze strażą leśną w Lubichowie, przedstawiciele tych służb podczas wspólnych działań odzyskali meble skradzione z leśnego Pit Stopu oraz zatrzymali 31-latka...

W czasie minionego weekendu, dzięki dobrej współpracy policji ze strażą leśną w Lubichowie, przedstawiciele tych służb podczas wspólnych działań odzyskali meble skradzione z leśnego Pit Stopu oraz zatrzymali 31-latka podejrzanego o ich kradzież. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony stół i drewniane ławki. Mundurowi wpadli na trop złodzieja, jeszcze za nim otrzymali zgłoszenie w sprawie kradzieży.
Warte 2,5 tys. złotych ławki oraz drewniany stół skradzione z leśnego rowerowego Pit Stopu odzyskali policjanci z Lubichowa w czasie wspólnych działań realizowanych z miejscową strażą leśną. Jak ustalili pracujący nad tą sprawą mundurowi, do kradzieży doszło w miniony czwartek 23 czerwca br. Sprawca okradł miejsce przeznaczone do wypoczynku dla rowerzystów w Leśnictwie Krępka w gminie Lubichowo.
Funkcjonariusze zajęli się tą sprawą jeszcze przed otrzymaniem zawiadomienia o kradzieży. Policjanci zdobyli informację dotyczącą sprawcy tego przestępstwa. W czasie przeszukania jednej z posesji na terenie gminy Lubichowo, mundurowi zabezpieczyli skradzione dzień wcześniej wyposażenie Pit Stopu oraz zatrzymali podejrzanego o jego kradzież 31-latka. Mężczyzna został doprowadzony do posterunku, gdzie usłyszał zarzuty. Jest to już kolejna wspólna realizacja obu formacji. W połowie czerwca br. policjanci o strażnicy leśni w czasie wspólnego patrolu zatrzymali również osoby kradnące z lasu drewno oraz nietrzeźwego 57-latka, który kierował autem, mając w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu.
Warto podkreślić, że w czasie wspólnych służb mundurowi zwracają również szczególną uwagę na osoby, które nagminnie naruszają zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, czy też zatrzymują się na drogach publicznych i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tereny patrolowanych lasów objęte są coraz częściej monitoringiem wizyjnym, z którego materiał filmowy może stanowić dowód w prowadzonych postępowaniach.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY