Oficjalnie- KP Starogard Gdański w piłkarskiej III Lidze!

24 lipca br. podczas posiedzenia Zarządu Pomorskiego ZPN podjęto decyzję o przejęciu przez KP Starogard Gd. licencji na grę w III Lidze od zespołu KS Chwaszczyno. Wycofanie drużyny z...

24 lipca br. podczas posiedzenia Zarządu Pomorskiego ZPN podjęto decyzję o przejęciu przez KP Starogard Gd. licencji na grę w III Lidze od zespołu KS Chwaszczyno. Wycofanie drużyny z Chwaszczyna spowodowane zostało problemami finansowymi. Tym samym drużyna Klubu Sportowego Chwaszczyno została rozwiązana i zamknięta.

Na poziomie III ligi zespół z Chwaszczyna rozegrał w sumie 94 spotkań gdzie odniósł 36 zwycięstw, 19 remisów i 39 porażek (bramki: 139-152).

Wraz z rozwiązaniem drużyny KP Chwaszczyno do życia powołano nowe stowarzyszenie, a drużyna ta nowy sezon rozpocznie od klasy B.

W III Lidze gr. II KP Starogard będzie rywalizował z takimi drużynami jak m.in. Kotwica Kołobrzeg, Bałtyk Gdynia, Lech II Poznań, Elana Toruń, czy Pogoń II Szczecin.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie nasza drużyna grająca jeszcze w IV Lidze zajęła drugie miejsce, plasując się tuż za Wierzycą Pelplin, która wywalczyła automatyczny awans do III Ligi.

Pierwsze spotkanie drużyna z Kociewia rozegra na własnym stadionie, a jej rywalem będzie Górnik Konin. Mecz zaplanowano na drugi weekend sierpnia.

Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY