Odprawa roczna Starogardzkich Policjantów

W Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyła się odprawa roczna, w trakcie której mundurowi podsumowali swoje ubiegłoroczne działania. Ze względu na obostrzenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa...

W Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyła się odprawa roczna, w trakcie której mundurowi podsumowali swoje ubiegłoroczne działania. Ze względu na obostrzenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa w spotkaniu uczestniczyła tylko ścisła kadra kierownicza miejscowej jednostki. W trakcie spotkania omówiono osiągnięte mierniki oraz wyznaczono priorytetowe obszary pracy w bieżącym roku.

W środę 9 marca w starogardzkiej komendzie odbyła się roczna odprawa służbowa, której przewodniczył insp. Bogusław Ziemba Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim. Z uwagi na obostrzenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w spotkaniu uczestniczyła tylko ścisła kadra kierownicza miejscowej komendy.

W zeszłym roku na terenie powiatu starogardzkiego wszczęto ogółem 2498 postępowań, to o 56 mniej niż w roku 2020. Dzięki zaangażowaniu wszystkich mundurowych wykrywalność przestępstw kryminalnych wzrosła z 73 do 77%. W tym samym czasie zmalała liczba rozbojów, bójek i pobić oraz uszkodzeń ciała. W 2021 roku policjanci zatrzymali 41 osób, które były ścigane listami gończymi. Mundurowi przejęli blisko 50 kilogramów środków odurzających, w tym amfetaminę, marihuanę, kokainę oraz tabletki extazy. W sprawach narkotykowych 73 osoby usłyszały zarzuty. W kategorii przestępczości samochodowej, w ubiegłym roku mundurowi odnotowali wzrost wykrywalności, który na koniec roku osiągnął poziom 50%. Oznacza to, że funkcjonariusze ze starogardzkiej komendy odzyskiwali co drugi skradziony pojazd. Na przestrzeni ubiegłego roku policjanci zlikwidowali między innymi dziuplę samochodową, w której przestępcy ukrywali oraz rozkręcali skradzione auta, a także zatrzymali kierowcę ciągnika siodłowego, który poruszał się autem ze skradzioną na terenie Niemiec naczepą o wartości blisko 80 tys. euro.

Na przestrzeni minionego roku tylko funkcjonariusze ze starogardzkiej drogówki wyeliminowali z ruchu 111 osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Policjanci z tego samego wydziału w zeszłym roku przebadali 14.752 kierowców na zawartość alkoholu, co daje średnio 1 kontrolę trzeźwości co 35 minut. Ponadto mundurowi zatrzymali za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym – 104 dokumenty uprawniających do kierowania pojazdami. W 2021 roku było bezpieczniej na drogach w powiecie starogardzkim. Zmalała łączna liczba kolizji i wypadków.

Podsumowując odprawę insp. Bogusław Ziemba podziękowania za zaangażowanie i sumienne wykonywanie swoich obowiązków policjantom i pracownikom cywilnym wszystkich komórek organizacyjnych komendy.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY