ODPOWIE ZA KRADZIEŻ MIENIA ORAZ DEWASTACJE ŚMIETNIKÓW

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali podejrzewanego o kradzież 19-latka. Mężczyzna ukradł pręty i przewody warte ponad 15 tys. zł. Ponadto zajmujący się tą sprawą policjanci, analizując zapis z kamer...

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali podejrzewanego o kradzież 19-latka. Mężczyzna ukradł pręty i przewody warte ponad 15 tys. zł. Ponadto zajmujący się tą sprawą policjanci, analizując zapis z kamer miejskiego monitoringu, ustalili, że ten sam mężczyzna w drugiej połowie ubiegłego roku zdewastował kosze na śmieci, powodując straty w wysokości 6 tys. zł. na szkodę miasta.

Zarzuty dotyczące kradzieży mienia i dewastacji śmietników usłyszał 19-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego. Mężczyzna został zatrzymany pod koniec stycznia br. przez miejscowych kryminalnych, którzy realizowali czynności w sprawie zgłoszenia o kradzieży prętów uziomowych oraz przewodu elektrycznego o łącznej wartości ponad 15 tys. zł. Przy okazji, pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze na podstawie analizy monitoringu miejskiego ustalili, że mężczyzna  pod koniec lipca 2022 roku uszkodził kosze na śmieci usytuowane wzdłuż deptaku pomiędzy ulicą Kościuszki a Owidzką w Starogardzie Gdańskim. Łączne straty spowodowane przez wandala wyniosły 6 tys. zł. Śledczy opublikowali wówczas w Internecie zapis z kamer miejskich, które zarejestrowały wizerunek sprawcy. Teraz mężczyzna doczekał się zarzutów, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.  Za każde z tych przestępstw, czyli kradzież mienia oraz uszkodzenie rzeczy kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY