Od Prusa do Heweliusza – rozpoczął się etap projektowania

Trzy kolejne ważne ulice w Starogardzie Gdańskim doczekają się kompleksowej modernizacji. Firma PPID w Gdańsku przystąpiła właśnie do opracowania dokumentacji technicznej przebudowy ul. Prusa i Rolnej do Heweliusza, Alei...

Trzy kolejne ważne ulice w Starogardzie Gdańskim doczekają się kompleksowej modernizacji. Firma PPID w Gdańsku przystąpiła właśnie do opracowania dokumentacji technicznej przebudowy ul. Prusa i Rolnej do Heweliusza, Alei Jana Pawła II na odcinku od Kopernika do Armii Krajowej oraz ulicy Danusi. Na opracowanie projektów ma blisko 17 miesięcy. Miasto zapłaci za nie ponad 300 tys. zł.

Ulica Prusa to jedna ze starszych ulic w mieście. Wraz z rozbudową i rozwojem południowych i zachodnich dzielnic miasta stała się jedną z ważniejszych dróg, którą mieszkańcy dojeżdżają do domów i pracy w tej części miasta. To też droga komunikacji miejskiej do Hermanowa. Bardzo dobrze o tym wie radny Rady Miasta z tutejszego okręgu – Jan Strzelczyk, który od lat zabiega o jej modernizację.

Ulica Prusa ma blisko 30 lat. Jej modernizacja to rzecz niezbędna. Hasło „Od Prusa do Heweliusza” stało się już moją mantrą, którą powtarzałem władzom miasta przy każdej nadarzającej się okazji – powiedział radny Jan Strzelczyk. Początkowo starłem się, aby poprawiono chociaż nawierzchnię tej drogi i naprawiono chodniki, ale Prezydent Miasta przekonał mnie, że lepiej trochę poczekać i zrobić to solidnie. Powiedział, że nie chce robić prowizorki, że zamierza przeprowadzić kompleksową modernizację całego odcinka od ulicy Prusa aż do ulicy Heweliusza, aby zapewnić mieszkańcom pełen komfort i bezpieczeństwo jazdy. Zgodziłem się z nim, ale tematu nie odpuszczałem. Wreszcie się doczekałem – właśnie ruszył etap projektowania, co mnie niezmiernie cieszy. Chociaż plan tej przebudowy to proces wieloletni (projekt ma powstać do połowy 2023 roku), mieszkańcy tej części miasta powinni być zadowoleni, bo jestem przekonany, że nie późnij niż za 5 lat będą jeździć nową drogą – powiedział Jan Strzelczyk.

W czwartek, 13 stycznia 2022 r. prezydent miasta Janusz Stankowiak podpisał z Mariuszem Chyła działającym w imieniu i na rzecz PPID w Gdańsku umowę na wykonanie prac projektowych dla przebudowy i budowy trzech ważnych ulic w mieście.

Dokumentacje Alei Jana Pawła II na odcinku od ul. Kopernika do ulicy Armii Krajowej i ulicy Danusi mają być gotowe w ciągu 200 dni od dnia podpisania umowy. Na wykonanie dokumentacji przebudowy ulicy B. Prusa Wykonawca ma czas do czerwca 2023 roku.

Do obowiązków wykonawcy należeć będą: wykonanie projektu budowy lub przebudowy infrastruktury podziemnej, nawierzchni jezdni, chodników, ścieżek rowerowych, parkingów, zatok, urządzeń poprawiających bezpieczeństwo, oświetlenia ulicznego oraz oznakowania pionowego i poziomego.

Za wykonane projekty kompleksowej przebudowy lub budowy w/w ulic Miasto zapłaci ponad 300 tys. zł.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY